Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite w rzeczywistości - powstał laserowy paintball oparty na strzelance od Epic Games

Nielicencjonowany obiekt w Wielkiej Brytanii.

W brytyjskim Leicester uruchomiono Battle Royale - przeznaczony do zabawy w laser tag (tak zwany laserowy paintball) park oparty na popularnej strzelance Fortnite od Epic Games.

Zainteresowani mogą wykupić godzinną sesję, by zmierzyć się z innymi gośćmi pojedynczo, w parach lub kilkuosobowych zespołach. Gracze korzystają z repliki broni wyposażonej w podczerwień - punkty naliczane są po namierzeniu nadajników noszonych przez rywali.

Mapę podzielono na trzy zróżnicowane strefy, których nazwy zaczerpnięto z sieciowej gry. Na polu bitwy umieszczono również znany z pierwowzoru sklep z prezentami, nie zabrakło też słynnych lam.

Twórcy obiektu nie dysponują oczywiście prawami do strzelanki, choć nie ukrywają swoich inspiracji - na oficjalnej stronie internetowej projektu wprost piszą, że nawiązują do Fortnite. W materiałach promocyjnych zastosowali nawet charakterystyczną dla produkcji czcionkę.

Na razie nie jest jasne, jak na powstanie parku zareaguje Epic Games. Zwłaszcza, że studio chroni własne treści - w amerykańskim urzędzie patentowym deweloperzy zastrzegli nie tylko samą grę, ale także poszczególne elementy tytułu, w tym miksturę leczącą Slurp Juice.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze