Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forever Skies to next-genowa gra polskiego studia - jest pierwszy zwiastun

Od twórców Dying Light 2 i The Medium.

Polskie studio Far From Home zapowiedziało Forever Skies, które wcześniej znana była pod roboczym tytułem Project Oxygen. Opublikowano też pierwszy zwiastun gry.

Projekt powstaje z myślą o PC i konsolach nowej generacji - PS5 i Xbox Series X/S. Data premiery nie jest znana, ale jeszcze w 2022 roku na platformie Steam powinna ukazać się wczesna wersja pozycji. Twórcom zależy na rozwijaniu produkcji wraz z fanami.

Forever Skies to survival z wydarzeniami w perspektywie pierwszej osoby. Akcję osadzono w dalekiej przyszłości, gdy Ziemia została zniszczona w wyniku katastrofy ekologicznej. Wcielimy się w naukowca, który wrócił na planetę z kosmosu - staniemy przed zadaniem przetrwania w nieprzyjaznych warunkach oraz odkrycia leku na chorobę, trawiącą bohatera i jego rodzinę.

Do opracowania remedium posłużą cenne zasoby, znajdujące się pod toksycznym pyłem, który pokrywa planetę. Poszukując surowców natrafimy na pozostałości dawnych cywilizacji, a także potworów, które powstały w efekcie zmian środowiskowych. Autorzy podkreślają, że kluczem będzie unikanie przeciwników, choć podopieczny poradzi sobie też w otwartej walce.

Prorocze słowa?

Ze względu na groźny pył, do poruszania się wykorzystamy sterowiec. W planach opcja rozbudowywania maszyny, która jest nie tylko środkiem transportu, ale zawiera również laboratorium do przeprowadzania badań.

Forever Skies w dniu debiutu w Early Access zaoferuje tylko rozgrywkę w pojedynkę, ale w przyszłości gra otrzyma tryb kooperacji. Projekt powstaje na silniku Unreal Engine, a odpowiadające za tytuł wrocławskie studio Far From Home składa się z 23 deweloperów, którzy w przeszłości pracowali między innymi nad Dying Light 2, The Medium i Chernobylite.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły