Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 Rebirth - jak używać umiejętności

Akcje specjalne w walce.

Chociaż gra Final Fantasy 7 Rebirth, jak większość współczesnych gier action-rpg, wymaga od nas głównie wyprowadzania ataków i blokowania w odpowiednich momentach, to równie istotne jest także korzystanie z szeregu zdolności naszych postaci. Na tej stronie wyjaśniamy, jak używać umiejętności.

Zanim będziemy mogli skorzystać z któregoś skilla, najpierw musimy naładować nasz pasek punktów akcji (ATB), znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu, zaraz pod paskiem zdrowia. Aby zyskać punkty akcji, musimy atakować przeciwników standardowymi ciosami wyprowadzanymi naszą bronią, ale będzie się też powoli napełniał w trakcie trwania potyczki.

Po zapełnieniu przynajmniej jednego paska wciskamy przycisk X, aby otworzyć listę umiejętności (Commands Menu), po czym przechodzimy do zakładki Abilities. Stamtąd możemy wybrać pożądaną umiejętność, jednocześnie widząc jej koszt w punktach akcji.

Po wybraniu umiejętności nasza postać sama ją wykona na najbliższym przeciwniku lub tym, na którym akurat mamy zablokowaną naszą kamerę. Umiejętności nie mają czasu odnowienia, dlatego jeśli posiadamy dostatecznie duży zapas punktów akcji, to możemy je wykonywać jedna za drugą.

Następne: Final Fantasy 7 Rebirth - jak używać umiejętności

Spis treści: Final Fantasy 7 Rebirth - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Rebirth - jak skakać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze