Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Final Fantasy 7 Rebirth psuje jedno z zadań pobocznych i blokuje platynowe Trofeum

Aktualizacja: Błąd naprawiony.

Aktualizacja: Square Enix wydało aktualizację Final Fantasy 7 Rebirth, rozwiązując problem z zadaniem pobocznym blokującym możliwość ukończenia gry na sto procent i odblokowanie platynowego osiągnięcia.

Pewnym minusem może być fakt, że Trofeum nie zdobędziemy ostatecznie, lecz jeszcze raz będziemy musieli zdobyć określoną liczbę punktów w mini-grze z motorami G-Bike.


Oryginalna wiadomość: Osoby zainteresowane ukończeniem Final Fantasy 7 Rebirth na sto procent mają obecnie problem, jeśli zaktualizowały grę do najnowszej wersji. Ostatnia łatka - 1.020 - zepsuła bowiem jedno z zadań pobocznych.

Co gorsza, misja dostępna jest pod koniec gry, więc z faktu, że jest niedostępna, możemy dowiedzieć się dopiero po jakichś 90-100 godzinach rozgrywki. Brak dostępu do misji uniemożliwia także odblokowanie platynowego Trofeum, o ile nie gramy na wersji pudełkowej bez łatki.

Zobacz na YouTube

Uwaga na spoilery poniżej!

Błąd związany jest z mini-grą z motorami G-Bike i zadaniem „Can't Stop Won't Stop” w rozdziale dwunastym. Celem jest pobicie wyniku na poziomie 32 tysięcy punktów i choć jest to możliwe, to obecnie gra nie uruchamia specjalnego przerywnika, więc misja pozostaje niezaliczona.

Jedynym znanym rozwiązaniem jest obecnie usunięcie gry (z zachowaniem zapisów), następnie odłączenie konsoli od Internetu i ponowne zainstalowanie Final Fantasy 7 Rebirth, ale koniecznie z płyty. Ta zawiera bowiem wersję v1.000, pozbawioną błędu.

Square Enix nie zajęło jeszcze stanowiska w tej sprawie, lecz można spodziewać się, że firma załata problem. Z drugiej strony, pierwsze doniesienia na temat błędu pojawiły się tydzień temu, a gracze już teraz przypominają, że pomiędzy patchami 1.02 oraz 1.03 dla FF7 Remake upłynęły cztery lata...

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze