Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 Rebirth - bonds: jak rozwijać relacje, romanse

Wzmacniamy więzi między postaciami.

Podczas gry w Final Fantasy 7 Rebirth wykonywanie różnych interakcji lub zadań pozwoli nam zwiększyć poziom relacji (bonds) Clouda z członkami jego drużyny. Na tej stronie wyjaśniamy, jak działa system relacji w grze.

Relacje z członkami naszej drużyny rozwijamy naturalnie w czasie przechodzenia kolejnych misji w grze i dokonywania postępów fabularnych. Osiąganie coraz wyższych poziomów wskaźnika bonds pozwoli nam nie tylko odblokować nowe wspólne ataki podczas walki (Synergy Moves), ale także wpłynie na niektóre scenki w grze. Poziom naszej więzi z postaciami sprawdzimy dzięki ikonie nad ich głowami, którą wyświetlić możemy przytrzymując przycisk L1 na kontrolerze.

Poziom Bonds możemy rozwijać na kilka sposobów. Przede wszystkim zrobimy to, wykonując misje poboczne rozsiane po świecie gry. W każdym regionie, do którego trafimy, znajdziemy tablicę ogłoszeń, na której możemy szybko sprawdzić listę zadań dostępnych w danym regionie. Możemy też samemu odszukać questy w otwartych sekcjach mapy, podążając za zielonymi znacznikami z wykrzyknikiem.

W każdym zadaniu będzie nam przede wszystkim towarzyszył jeden z członków drużyny. To, kogo zobaczymy w cutscenkach oprócz Clouda wskazuje, czyją więź wzmocnimy po wykonaniu danej misji. Możemy to też sprawdzić na ekranie dziennika - wizerunek jednego z członków drużyny widnieje zawsze pod wpisem o zadaniu.

Drugą z metod na zwiększanie poziomu więzi są wybory dialogowe. W grze co jakiś czas - podczas misji albo pomiędzy nimi - możemy zamienić z naszymi towarzyszkami kilka słów. Nie ma tutaj złych wyborów i niezależnie od wybranej opcji, zawsze zwiększymy w jakimś stopniu naszą relację z daną postacią, jednak wybór „poprawnej” opcji zwiększy ją najbardziej. Jeśli w jakimś momencie gry nad głową kompana widzimy wskaźnik więzi, to znaczy, że chce on z nami porozmawiać i mamy możliwość poprawy naszych relacji.

Ostatnią opcją na zwiększenie wskaźnika bonds jest wykonywanie w walce wspólnych ataków, czyli synergy abilities. Jeśli odblokujemy nowy atak, który Cloud może wykonać z jakąś postacią, to każde pierwsze użycie tego ruchu zwiększa nasz poziom więzi z partnerem w ataku.

Następne: Final Fantasy 7 Rebirth - Divine Intel, Sanctuary: wszystkie summony, mapy i lokacje

Spis treści: Final Fantasy 7 Rebirth - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Rebirth - Gold Saucer, Diabelski Młyn: kogo zabrać na randkę

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze