Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - szybka podróż i obeliski

Jak przenosić się między lokacjami.

Jak każda szanująca się gra z otwartym - lub półotwartym - światem, Final Fantasy 16 oferuje opcję szybkiej podróży. Na tej stronie dowiesz się, gdzie i jak możesz się teleportować oraz jak działają obeliski.

Clive może wykonać szybką podróż zarówno w obrębie danej lokacji, jak i między różnymi lokacjami. Aby przenieść się w dane miejsce:

  • Ta sama lokacja: otwórz lokalną mapę (naciśnij touchpad) i wybierz punkt, do którego chcesz się przenieść
  • Inna lokacja: otwórz lokalną mapę, a potem naciśnij Options, by przejść do mapy świata. Teraz wybierz lokację, do której chcesz się przenieść. Zauważ, że nad ikonami lokacji widzisz niewielkie wskazówki, czy w danym miejscu są misje fabularne lub poboczne

Do odblokowania nowych miejsc szybkiej podróży służą niebieskie obeliski. Wystarczy się obok takiego znaleźć, by Clive „dostroił się” do niego i uzyskał możliwość podróży do tego miejsca.

Pamiętaj, że niemal w dowolnym momencie możesz wrócić do kryjówki, by sprawdzić sklep, uzupełnić mikstury leczące czy wytworzyć i ulepszyć przedmioty. Przed podróżą do kryjówki sprawdź jednak, gdzie znajduje się najbliższy obelisk w miejscu, w którym jesteś aktualnie - zapewne z niego właśnie skorzystasz w drodze powrotnej.

Jeśli wykonasz „szybki skok” do kryjówki na zakupy, to nic nie tracisz, ale może się okazać, że po powrocie pojawili się na nowo przeciwnicy, których już pokonałeś. Jeśli jesteś więc „w trasie”, a nie w jakimś bezpiecznym miejscu, to warto upewnić się, że masz blisko jakiś obelisk, byś wrócił w okolice miejsca, w którym teraz jesteś.

Następnie: Final Fantasy 16 - żółty pasek, wola i oszołomienie

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - czy jest polska wersja językowa

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze