Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Piekielny Cień, walka z bossem

Jak pokonać odbicie Clive'a.

Pod koniec misji głównej Pogrzebane wspomnienia w Final Fantasy 16 stoczysz dwie walki z bossami. Najpierw czeka cię starcie z Piekielnym Eikonem, a kiedy go pokonasz, staniesz w szranki z Piekielnym Cieniem.

Radzimy oprzeć tę walkę na kontrach najsłabszych ruchów bossów w Final Fantasy 16, czyli szarż z dystansu:

  • Boss dysponuje dwoma takimi atakami: zwykłą szarżą (poznasz ją po tym, że boss odskakuje lekko do tyłu i kuca) oraz Stopionym Pchnięciem
  • Łatwo wyczuć te ataki i ich uniknąć, a poza tym przeciwnik bardzo długo zbiera się po nich do kolejnej akcji - wykorzystaj udany unik do kontrataku lub, jeśli ci się nie uda, doskocz za pomocą Doskoku Feniksa

Tym prostym sposobem dotrzesz do momentu, w ktrym cienisty Clive pokryje się czerwoną poświatą. Radzimy unikać walki w zwarciu i znów prowokować wroga do szarży, wydłużając dystans.

W tej fazie boss dysponuje jeszcze jednym atakiem, który jest dla ciebie oknem na ofensywę - Podpaleniem. Odsuń się od trójkąta na ziemi jeszcze zanim wybuchnie i atakuj przeciwnika po plecach.

Uważaj na Młot i Kowadło. Tutaj najlepiej zawczasu znacznie się odsunąć i nie ryzykować unikiem w ostatnim momencie, bo to atak o sporym obszarze.

Z kolei atak Piekielny Ogień jest dość nietypowy, bo wciąga Clive'a. Natychmiast zacznij biec w kierunku przeciwnym do Cienia i trzymaj analog wychylony do tyłu aż do samego końca, unikając wybuchów ognia na ziemi.

W ostatniej fazie walki Clive zaakceptuje prawdę i przejdzie półprzemianę. Twoje ataki będą nie tylko silniejsze, ale też będą cię leczyć z każdym udanym trafieniem. Przerywaj ciągły atak sporadycznymi unikami, a walka powinna się szybko zakończyć.

Oprócz kilku ataków dystansowych - na które radą jest tylko unik w odpowiednim momencie - to wszystko, czym może cię zaskoczyć Piekielny Cień.

Czeka cię jeszcze scenka z Piekielnym Eikonem, który tym razem będzie walczył z Clive'em w postaci Ifryta, ale wystarczy po prostu wygrać sekwencję QTE.

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Piekielny Eikon, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze