Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Garuda, walka z bossem

Jak pokonać wielkiego Eikona wiatru.

W zadaniu głównym Przebudzenie w Final Fantasy 16 czeka cię walka z Garudą, czyli Eikonem witru. Starcie przybiera ciekawą formę, bo boss musi klęczeć, żeby w ogóle móc dosięgnąć Clive'a. Oto, jak pokonać Garudę.

Jedna ze strategii walki z Garudą jest taka, żeby trzymać się jednego z jej boków lub nawet jej pleców, korygując swoją pozycję, gdy obróci się w naszą stronę. Będziesz w ten sposób zadawał mniejsze obrażenia, ale jednocześnie będziesz bezpieczny od większości mocnych ataków bossa.

Stosując się do tej zasady, musisz uważać właściwie tylko na moment, w którym Garuda podnosi swoją nogę, bo zaraz wykona zamaszystego kopniaka, który dosięgnie cię niezależnie od miejsca, w którym stoisz.

Jeśli jednak nie masz problemu z wyczuciem uników, stań wprost pod jej głową i po prostu odskakuj od kolejnych ciosów, utrzymując pozycję - podstawowe ataki Garudy są raczej „telegraficzne” i dość wolne, a boss nie atakuje na drugie tempo, czyli nie próbuje zmylić gracza.

W tej walce nauczysz się też, że kiedy zbijesz żółty pasek woli wroga do połowy, masz kilka sekund na to, żeby wykonać na nim Zabójcze Objęcie (Eikon wiatru, kółko na padzie), by go przewrócić i nieco przedłużyć czas, w którym jest podatny na ataki. Wykorzystaj ten moment, by użyć na Garudzie kilku zdolności.

Choć Garudzie trudno zaskoczyć Clive'a atakami, to ich częstotliwość jest dość wysoka, więc zachowaj zdolności specjalne na chwile oszołomienia i częściowego oszołomienia.

Gdy Garuda utraci połowę zdrowia, zaatakuje cię Powietrznym Podmuchem. Musisz przeczekać ten ruch, obiegając bossa dookoła i spokojnie omijając przeszkody - nie rób uników, bo spowolnią płynność ruchu i uczynią cię wolniejszym. Radzimy nie stać cały czas naprzeciwko Garudy, tylko okrążać ją - wtedy znacznie trudniej jej trafić bohatera.

Po tej akcji Garuda będzie kontynuować standardowe ataki, które już znasz, choć będzie się wspierać dodatkowymi energetycznymi pułapkami na ziemi. Trzymaj się jednak twardo blisko bossa i zmieniaj pozycję tylko, kiedy to konieczne, a walka szybko się skończy.

Następnie: Final Fantasy 16 - Rycerz Umierającego Słońca, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Benedikta, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze