Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Sonic 2 z najlepszym otwarciem w historii filmów na bazie gier

To także rekord dla Jima Carreya.

„Sonic the Hedgehog 2” zanotował najlepsze otwarcie w kinach w historii filmów na bazie gier wideo, notujący przychody na poziomie 71 milionów dolarów.

Jak informuje serwis Deadline, pierwsza produkcja – „Sonic. Szybki jak błyskawica” z 2020 roku – mogła pochwalić się rezultatem na poziomie 58 mln dolarów w debiutancki weekend.

Co interesujące, to także nowy rekord dla projektu, w który zaangażowany jest Jim Carrey. W 2003 roku „Bruce Wszechmogący” wygenerował bowiem 68 mln dolarów. Słynny komik wciela się w serii w złego doktora Robotnika.

Seqeul to kolejny problem do rozwikłania dla najszybszego jeża na świecie. Tym razem jednym z przeciwników jest Knuckles, pod którego głos podkłada Idris Ebra. Czerwona kolczatka współpracuje z Robotnikiem, by znaleźć specjalny klejnot i pokonać Sonica.

Już teraz zapowiedziano, że powstaje kolejna część, a to zapewne nie koniec. Mowa nie tylko o zachęcających wynikach finansowych, ale także o fakcie, że producent Toby Ascher zapewnił, że buduje całe „filmowe uniwersum” z niebieską postacią. Prawie jak Marvel.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze