Skip to main content

Sega stawia na ekranizacje. Powstaje trzeci film o Sonicu i serial o Knucklesie

Wkrótce zadebiutuje kinowy sequel.

Drugi film o przygodach Sonica zadebiutuje 8 kwietnia, ale Sega potwierdziła, że pracuje już nad innymi projektami w uniwersum ekranizacji.

Jak pisze serwis Deadline, firma wraz z wytwórnią Paramount ogłosiła, że powstaje trzecia część kinowego cyklu o ponaddźwiękowym jeżu. To nie wszystko, ponieważ w planach jest jeszcze serial, który opowie o Knucklesie.

Podkreślono, że odcinkowa produkcja o słynnym rywalu Sonica jest także projektem z udziałem aktorów. Głosu postaci użyczy Idris Elba, który w tę samą rolę wciela się w nadchodzącym drugim filmie, gdzie czerwony bohater zadebiutuje.

Zobacz na YouTube

Serial zmierza na Paramount+ - niedostępną w Polsce platformę streamingową wspomnianej wytwórni - choć data premiery nie jest znana. Warto zaznaczyć, że w usłudze niedługo ukaże się też adaptacja serii strzelanek Halo.

Nasza współpraca z Paramount jest niezwykła i jesteśmy podekscytowani perspektywą kontynuowania wraz z nimi procesu rozszerzania marki Sonic the Hedgehog” - napisał Haruki Satomi, dyrektor generalny Segi, w opublikowanym komunikacie.

Szef firmy przypomina jednocześnie, że jeszcze w 2022 roku na rynku ukaże się Sonic Frontiers, czyli kolejna odsłona serii gier o niebieskim jeżu. Produkcja zaoferuje między innymi otwarty świat.

Zobacz także