Skip to main content

FIFA 23 FUT - szybkie zarabianie pieniędzy, metody na handel

Najlepsze taktyki na Coinsy.

Jeśli szukasz najlepszych metod na zarabianie Coins (monet) w FIFA 23 Ultimate Team, dobrze trafiłeś. Poniżej kilka sposobów na wykorzystywanie zasad rządzących rynkiem transferowym, które pozwolą ci handlować z zyskiem.

To taktyki opracowane przez społeczność FUT i sprawdzone przez tysiące graczy, którzy wolą nie wydawać prawdziwych pieniędzy w tym trybie.


Na tej stronie:


Inwestycja w karty na „przepalenie” w SBC

Jednymi z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić w Ultimate Team, są karty na przepalenie w SBC, a więc Squad Building Challange (wyzwaniach budowania składu). W społeczności FUT takie karty nazywa się „fodderami”, więc takiej nazwy będziemy używać.

Foddery to karty, które często są jednym z wymogów zbudowania składu w SBC. W ubiegłych latach były to karty z oceną 83 i wyższą w popularnych ligach, narodowościach i pozycjach. Te karty zazwyczaj są tanie na początku gry (kiedy jest bardzo mało SBC z wymaganiami dotyczącymi oceny drużyny), a ich cena spada również w okresach wysokiej podaży, czyli kiedy na rynku jest ich dużo.

Aby zarobić na tej metodzie, musisz:

  1. Kupić dużo fodderów (czyli kart, które najpewniej wylądują w wyzwaniach budowania składu i będą chętnie kupowane) w okresach, kiedy ich cena jest niska.
  2. Poczekać na SBC, w którym będą potrzebne, i sprzedać je drożej.

Dla przykładu, 84-punktowa karta Harry'ego Maguire'a w ostatniej Fifie była dostępna za 1500 monet w niektórych okresach na początku, ale w listopadzie, kiedy pierwsze Base Icon Upgrade SBC weszło do gry, można było ją sprzedać za 6-8 tys.

Aktualnie dobrymi kandydatami na kupno wydają się 84-punktowe karty Muniain i Declan Rice.

Pamiętaj, żeby nie wydawać wszystkich swoich monet na foddery, bo musisz mieć trochę pieniędzy na inne inwestycje. Spokojnie możesz jednak przeznaczyć połowę swoich środków na karty do przepalania.


Zarabianie na nagrodach i promocjach

W każdy czwartek rano (9:05 polskiego czasu) EA wypuszcza nagrody dla Division Rivals. Następnie w niedzielę o 10:00 EA rozdaje nagrody za Squad Battles. Zaangażowani gracze natychmiast otwierają swoje paczki z nagrodami i wystawiają przedmioty na sprzedaż, tworząc dodatkowe zapasy dla wielu ciekawych kart.

Taki przyrost podaży pewnych kart widzimy również podczas „Lightning Rounds”, czyli okresów, w których EA sprzedaje w sklepie pakiety przedmiotów o wysokiej wartości za FIFA Points podczas promocji. Dla przykładu, w Czarny Piątek prawdopodobnie pojawią się Lightning Rounds z paczkami rzadkiego piłkarza (1000 FIFA Points), paczkami Jumbo rzadkiego piłkarza (2000 FIFA Points) i paczki Ultimate (2500 FP) w sprzedaży odpowiednio o 17:00, 18:00 i 19:00 czasu polskiego.

Istnieją dwa sposoby, aby skorzystać na tej metodzie. Pierwszym z nich jest „wyhaczanie” kart po niskich cenach. Drugim jest licytowanie ich po niskich cenach.

  1. Zdecyduj się na zawodników, których chcesz wyhaczyć i zapisz ich zwykłą cenę. Może to być zawodnik z SBC, np. 87-punktowy Fabinho.
  2. Kiedy pojawią nagrody lub „Lightning Rounds”, po prostu poszukaj ich po niższych cenach niż zwykle i kup każdą kartę, którą znajdziesz.
  3. Następnie poczekaj kilka godzin, aż dodatkowa podaż się wyczerpie, a cena wróci do normy i sprzedaj je po wyższej cenie.

Licytowanie - lub masowe licytowanie - może być jeszcze bardziej skuteczne. Poczekaj do 59 minut po tym, jak na rynek spłyną nagrody lub przedmioty z „Lightning Round”, a następnie sprawdź oferty dla wybranego gracza. Często można licytować niskie ceny za droższe karty, a sama ilość przetwarzanych na rynku kart sprawia, że niektóre z tych ofert prześlizgują się bez problemu. Nierzadko zdarza się, że podczas szczególnie pracowitych okresów wygrywamy aukcje na dziesiątki kart fodder za ceny niższe o tysiące monet.


Metoda z brązowymi paczkami

Metoda z brązowymi paczkami jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów zarabiania monet w Ultimate Team, ale jest też jednym z najbardziej czasochłonnych.

Zamysł jest prosty:

  1. Kupujesz w sklepie brązową paczkę Premium za 750 monet.
  2. Otwierasz ją i sprzedajesz wszystko, co ma wartość.

W zależności od tego, w którym miejscu cyklu gry się znajdujemy, niektórzy brązowi zawodnicy będą wychwytywani ze względu na SBC, a zysk ze sprzedaży tych zawodników często wystarcza na sfinansowanie kilku kolejnych brązowych pakietów.

Przydatność tej metody zależy od okresu w FUT. W okresie startowym pewne grupy brązowych graczy są mocno wychwytywane dla bazowych i zaasansowanych SBC. Później EA wprowadzi ligowe SBC, które wymagają graczy z określonych lig do ukończenia, a to zwiększy cenę brązowych graczy z głównych lig, takich jak Premier League, Ligue 1, itp.

Kiedy ligowe SBC wygasły lub gra jest trochę spokojniejsza, metoda z brązowymi paczkami może być mniej efektywna. Ponadto ten sposób wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Musisz otworzyć mnóstwo paczek i zająć się wieloma fodderami.


Metoda z kartami stylów gry i zmiany pozycji

Każdy zawodnik w FIFA 23 może mieć przypisany styl gry, który zwiększa określone statystyki. Ponadto większość piłkarzy w grze ma alternatywne pozycje, które pozwalają grać w różnych miejscach w formacji. Zastosowanie tych zmian wymaga użycia przedmiotów, które kosztują monety, a sprytni gracze-handlarze zauważyli, że niektórzy zapłacą więcej za zawodników, którzy mają już przypisane wspomniane karty.

Oto, jak skorzystać z tego sposobu:

  1. Znajdź zawodnika z aktualnej mety (grupy zawodników pożądanych, zwiększających szanse na zwycięstwo), który kosztuje od 1 tys. do 50 tys. monet. Wiele osób będzie chciało kupić takiego zawodnika już z nałożonymi kartami stylu i zmiany pozycji.
  2. Znajdź jego najniższą cenę Kup Teraz bez stylu gry lub zmiany pozycji, a następnie ich najniższą cenę Kup Teraz z jedną lub dwiema wspomnianymi kartami.
  3. Jeśli jest ona o kilka tysięcy monet wyższa, odzwierciedlając cenę kart stylu i zmiany pozycji, to są one dobrym kandydatem.

Musisz szukać kart, które potrzebują drogich stylów gry (np. Myśliwego i Cienia) i mają pożądaną pozycję (np. N na LS w przypadku Timo Wernera). Dostosuj filtr wyszukiwania tak, abyś szukał najniższej ceny Kup Teraz za danego zawodnika, następnie odświeżaj wyszukiwanie, aż znajdziesz takiego, który ma zastosowany styl gry lub modyfikator pozycji i kup go.

Następnie wystaw go ponownie na sprzedaż za cenę o 2-3 tys. wyższą (w zależności od tego, za ile sprzedaje się styl gry) i zyskaj na sprzedaży. Potem powtarzaj proces.

Najważniejsze w tej technice jest ciągłe wyszukiwanie i wyłapywanie kart po najniższej cenie. Dodatkowo pamiętaj, że kiedy w wyszukiwarce będziesz ciągle naciskał Szukaj, to nie będzie ona podawała aktualnych ofert. Możesz jednak zmusić ją do pobierania nowych wyników, za każdym razem zmieniając „Najniższą oferowaną cenę” o 50 monet, jednocześnie zostawiając cenę Kup Teraz bez zmian.

Następnie: FIFA 23 FUT - drużyna na start: kogo wziąć do składu

Spis treści: FIFA 23 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 23 - najszybsi zawodnicy: wysokie tempo

Zobacz także