Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 doprowadziła do awarii EA Play

Wersja próbna cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wczoraj abonenci EA Play uzyskali dostęp do próbnej wersji gry FIFA 21. Dziesięciogodzinny trial cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że doprowadził do awarii usługi.

Tuż po pojawieniu się tegorocznej odsłony piłkarskiej serii, internauci zaczęli donosić o problemach z włączeniem aplikacji subskrypcji na PS4 i Xbox One - przy próbie uruchomienia programu, otrzymywali komunikat o błędzie. Kłopoty mieli też użytkownicy Steama.

O trudnościach wiedzieli twórcy, którzy radzili zastosowanie tymczasowego rozwiązania: pobrania wersji próbnej FIFA 21 bezpośrednio z poziomu karty katalogowej gry w cyfrowych sklepach Sony i Microsoftu.

Koncern z Redmond zapewnia, że na Xbox One kłopoty z uruchomieniem EA Play zostały wyeliminowane. Nie jest jednak jasne, jak dokładnie sytuacja wygląda na PlayStation 4.

Fani informowali jednak także o innych usterkach. Zaobserwowano problemy z kupowaniem żetonów do trybu Ultimate Team i działaniem ulicznego modułu Volta na PS4. O ile drugi wyeliminowano, wciąż pojawiają się trudności z mikropłatnościami.

FIFA 21 zadebiutuje 9 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a w późniejszym terminie na konsolach nowej generacji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze