Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - EA walczy z problemami gry za pomocą nakładki na ekran

Pokazującej odczyt z przycisków.

W grudniu twórcy FIFA 20 zapowiedzieli wzmożoną walkę z utratą połączeń oraz tzw. input lagiem, czyli niską responsywnością w meczach online. Teraz rozpoczęto nowy etap prac - chętni gracze zobaczą na ekranie specjalną nakładkę, która pomoże wskazać źródło problemu.

Chodzi o narzędzie, które pokazuje reakcję przycisków kontrolera na działania gracza w czasie rzeczywistym. Dzięki nakładce można łatwo zauważyć, kiedy gra za późno przyjęła komunikat o wykonaniu danej akcji.

Nakładka w akcji

Dane zebrane przez zgłaszających się do projektu graczy pokażą deweloperom, czy komunikacja z centrum danych EA może wpływać negatywnie na responsywność piłkarzy. Pomoże też określić źródło problemów z utratą połączenia pada z grą, a także połączenia sieciowego czy nawet „zawieszania się” produkcji.

Problemy z siecią i połączeniem są szczególnie trudne do rozwiązania, jako że ma na nie wpływ wiele czynników. EA zdaje sobie jednak sprawę, że gracze nie chcą słyszeć, że źródłem kłopotów jest sprzęt, na których uruchamiają Fifę, słaby sygnał WiFi czy dostawca usług internetowych.

Usterki z responsywnością to nie nowość w serii FIFA, ale najnowsza odsłona cyklu zdaje się mieć najwięcej problemów tej natury. EA zapowiedziało już, że przeprowadzi kolejne testy z udziałem zainteresowanych.

Źródło: EA

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze