Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Halo pracują nad własną grą sieciową na PC

Na wzór serii Bungie.

Grupa ponad 30 fanów serii Halo na PC ma dość czekania na Microsoft i postanowiła przygotować własną wieloosobową strzelankę, wiernie odwzorowującą ten cykl studia Bungie.

Projekt o nazwie Installation 01 ma trafić do wszystkich posiadaczy komputerów osobistych, a więc nie tylko na Windows, ale także na Maca i Linux.

W przypadku tego typu inicjatyw zawsze istnieje obawa, że entuzjazm fanów ostudzi list wystosowany przez prawnika Microsoftu.

Twórcy zapewniają jednak, że Installation 01 będzie dostępne za darmo. „Nasza praca jest całkowicie legalna” - wyjaśniają. „Ściśle trzymamy się zasad wytyczonych przez Microsoft w kwestii korzystania z treści z ich gier. Wszystkie elementy tworzymy własnoręcznie.”

Deweloperzy przygotowują także własne mapy, by jeszcze bardziej zdystansować się od oryginału. Najważniejszy jest styl rozgrywki, ogólne założenia czy mechanika poruszania się i strzelania. Całość bazuje na silniku Unity.

Na listopad zaplanowano pierwsze testy trybu wieloosobowego, a ogólny plan na dalszą przyszłość zakłada nawet przygotowanie kampanii fabularnej.

Postępy śledzić można w serwisie Facebook.

To nie pierwszy raz, gdy fani Halo na PC biorą sprawy we własne ręce. W 2013 roku informowaliśmy na przykład o Project Contingency, czyli grze o podobnych założeniach. Jak potwierdza oficjalna strona internetowa, ta inicjatywa jest nadal rozwijana, choć silnik graficzny zamieniono z CryEngine na Unreal Engine.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły