Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani pracują nad Project Contingency, nieoficjalną odsłoną serii Halo na CryEngine 3

Twórcy nie boją się prawników Microsoftu.

W zeszłym miesiącu grupa twórców modyfikacji opublikowała pierwsze demo technologiczne nieoficjalnej odsłony serii Halo - Project Contingency. Amatorscy deweloperzy twierdzą, że nie obawiają się problemów prawnych.

„Projekt nie jest wspierany przez Microsoft i nie odzwierciedla opinii tej firmy, ani żadnej osoby zaangażowanej w produkcję serii Halo” - napisali twórcy na stronie internetowej. „Jako taki, projekt nie ingeruje w oficjalną ścieżkę fabularną fikcyjnego uniwersum.”

„Project Contingency to darmowa inicjatywa, tworzona przez grupkę ochotników, bez żadnego wsparcia finansowego. Obecnie nie akceptujemy dotacji.”

Twórcy zapewniają, że absolutnie wszystkie obiekty i modele zostały wykonane własnoręcznie i nie pochodzą z gier serii Halo.

Contingency jest na wczesnym etapie produkcji, a twórcy nie ogłaszają jeszcze daty premiery i fabuły gry. Poniżej demonstracja technologii stojącej za projektem:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze