Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani God of War próbują rozwiązać zagadkę lokacji z okładki gry

Tajemnicze wzgórze.

Na grafice zdobiącej jedną z okładek God of War widnieje tajemnicza lokacja. Fani gry zastanawiają się, gdzie - i czy w ogóle - jej odpowiednik znajduje się w cyfrowym świecie stworzonym przez Sony.

Chodzi o szczyt wzgórza wnoszącego się za plecami Kratosa i Atreusa, po prawej stronie bohaterów. Rozważania rozpoczął dociekliwy użytkownik Reddita. Temat wydaje się błahy, ale liczba „polubień” wpisu pokazuje duże zainteresowanie.

What is this place ? from r/CODWarzone

Choć duża część odpowiedzi to żartobliwe nawiązania do The Elder Scrolls 5: Skyrim, część internautów podeszła do sprawy poważnie. Większość zgadza się, że nawet jeśli zabudowane wzgórze występuje w grze, to na pewno nie w formie, jaką przedstawia okładka.

Sporo osób podejrzewa, że szczyt wzgórza może być Radą Walkirii - lokacją, którą Kratos ma szansę odwiedzić w późniejszych partiach gry. Tej teorii przeczy jednak zbyt wysokie umiejscowienie zabudowań nad poziomem morza. Mapa początkowo całkowicie zanurzona jest pod wodą, więc trudno oczekiwać, by znajdowała się w takim miejscu.

Najbardziej rozsądną odpowiedź na zagadkę opublikował KuroiGetsuga55. Twierdzi, że zbudowana na skale lokacja mogła zwyczajnie zostać usunięta z finalnej wersji gry - lub zmieniła swoje położenie. Użytkownik również podejrzewa, że spoglądamy na Radę Walkirii, ale być może również ruiny, w których Kratos walczył z synami Thora.

Wydaje się, że dopóki wątpliwości nie rozwieją sami deweloperzy z Santa Monica Studio, zagadka pozostanie nierozwiązana.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze