Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 zawiódł wiele osób - przyznaje Bethesda

Firma nie wyklucza jednak kolejnych gier sieciowych.
  • Todd Howard uważa, że Fallout 76 nie zaoferował tego, czego oczekiwali fani
  • Deweloper sugeruje, że gra nie jest jednorazowym eksperymentem

Todd Howard z Bethesdy przyznaje, że Fallout 76 dla wielu graczy było rozczarowującą produkcją. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości wraz ze swoją firmą przygotuje więcej tytułów sieciowych.

- Chociaż elementy survivalowe spodobały się dużej części osób, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że gra nie zaoferowała naszym odbiorcom tego, czego oczekiwali i że rozczarowali się tym, co otrzymali w dniu premiery. Bez wątpienia wielu ludzi zawiedliśmy - mówi deweloper w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

- Chcieliśmy przygotować coś innego, ale gracze nie zawsze tego chcą. To nie ich wina, jest to w pełni zrozumiałe. Myślę, że źle wyjaśniliśmy, jak odmienny będzie to tytuł - tłumaczy jeden z głównych producentów w firmie Bethesda.

Howard przyznaje jednocześnie, że elementy fabularne i zadania wprowadzono do gry dopiero na końcowym etapie prac nad projektem. Twierdzi przy tym, że biorąc pod uwagę ograniczenia w sposobie narracji, twórcy wykonali „świetną robotę”, opowiadając historię za pomocą rozmieszczonych w wirtualnym świecie holotaśm i terminali.

Producent podkreśla jednak, że Fallout 76 okazał się dla Bethesdy „bardzo pozytywnym doświadczeniem”, dzięki któremu deweloperzy stali się „lepsi” i bardziej związani ze społecznością graczy. Obecnie nie jest też w stanie powiedzieć, czy tytuł był jednorazowym eksperymentem, sugerując, że w przyszłości powstanie więcej pozycji sieciowych.

Wieloosobowa odsłona postapokaliptycznej serii jest nadal rozwijana. W grudniu ukaże się darmowy dodatek, który wprowadzi do gry frakcję Bractwa Stali wraz z poświęconymi ugrupowaniu misjami fabularnymi.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze