Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Everybody's Gone to the Rapture tytułem na wyłączność dla PlayStation 4

Choć w lipcu zapowiadano wersję PC.

Zaprezentowane na targach Gamescom Everybody's Gone To The Rapture od twórców Dear Esther ukaże sie wyłącznie na PlayStation 4, choć w lipcu tytuł zapowiadano na PC.

Zapytany przez serwis Rock, Paper, Shotgun, czy tytuł po okresie ekskluzywności ukaże się także na komputerach osobistych, Dan Pinchbeck ze studia thechineseroom odparł:

- Nie. To tytuł tylko na PlayStation 4.

- Nasze myślenie było następujące: nie mamy dość pieniędzy i doświadczenia, by dokończyć grę bez pomocy - tłumaczy deweloper. - Nie zbierzemy wystarczająco dużo gotówki na Kickstarterze lub przez wersję alpha. Potrzebujemy wsparcia przy produkcji.

- Zawsze chcieliśmy robić gry na konsole. Niektórzy wydawcy mają złą reputację, ale Sony Santa Monica jest wspaniałe. Spotkaliśmy się z nimi kilka razy i polubiliśmy ich nastawienie. Dodatkowo, PS4 zaczyna wyglądać na bardzo ciekawą platformę.

Pinchbeck przyznał, że jego studio jest niesamowicie wdzięczne fanom PC, którzy tłumnie zakupili poprzednią produkcję thechineseroom - Dear Esther. Jednak perspektywa dokończenia ambitnego projektu była zbyt kusząca.

Na czym polega rozgrywka w Everybody's Gone To The Rapture? Mamy 60 minut na eksplorację okolicy, zanim całość pochłonie tajemnicza apokalipsa. Bohaterowie niezależni spędzają ostatnie chwile na różne sposoby - możemy im pomóc pogodzić się z nieuniknionym lub złośliwie przeszkadzać.

Zobacz na YouTube

Read this next