Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Everybody's Gone to the Rapture trafi na PC - raport

Ujawnia baza danych Steama.

Przygodowe Everybody's Gone To The Rapture ukaże się najpewniej na PC, ponieważ produkcję - wraz z logo - znaleziono w bazie danych usługi Steam.

Wsi spokojna, wsi wesoła

Takie informacje nie powinny być większym zaskoczeniem jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra studia The Chinese Room pierwotnie została ogłoszona na komputery osobiste - zanim Sony zdecydowało się wyłożyć pieniądze na wyłączność dla wersji PlayStation 4, wydanej w sierpniu ubiegłego roku.

Teraz w serwisie SteamDB, przeczesującym bazę danych popularnego sklepu Valve, znaleźć można wpis z kartą produkcji. Nie znamy jednak daty premiery.

Gra bazuje na nietypowym koncepcie: koniec świata nastąpił 31 lat temu. Zwiedzamy fikcyjne, angielskie miasteczko Yaughton Valley, znajdując pozostałości zaginionych mieszkańców. Fragmenty wydarzeń i wspomnień pozwalają odkryć, jak doszło do apokalipsy.

Deweloperzy ze studia The Chinese Room są odpowiedzialni między innymi za tytuły Dear Esther czy Amnesia: A Machine for Pigs.

„Everybody's Gone to the Rapture to gra nieszablonowa. Kierowana raczej do wąskiego grona odbiorców, stawiających historię i niespieszną eksplorację ponad szybką i efektowną akcję” - napisał Damian w recenzji wersji PS4.

Zobacz na YouTube

Read this next