Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowe Everybody's Gone to the Rapture trafi na PC

Port już gotowy.

Przedstawiciele studia The Chinese Room ujawnili, że dostępna dotychczas na konsoli PlayStation 4 przygodówka Everybody's Golf pojawi się na PC.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu zespołu w serwisie Twitter nie podano żadnych dodatkowych szczegółów na temat wersji komputerowej. Zabrakło na przykład daty premiery.

Nieco więcej informacji zdradził szef studia, Dan Pinchbeck. W rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun oznajmił, że edycja pecetowa jest już gotowa i wysłano ją do akceptacji firmie Sony, która zajmie się wydaniem tytułu.

- Nad wersją PC zaczęliśmy pracować we wrześniu i niedawno ją wysłaliśmy - tłumaczy Pinchbeck.

- Sony będzie odpowiedzialne za wydanie edycji komputerowej, w tym za zarządzanie kartą produktu na Steamie i w innych tego typu usługach. Gra niedługo powinna się więc ukazać, kiedy tylko firma zakończy swoje testy - dodaje.

Everybody's Gone to the Rapture ukazało się w sierpniu ubiegłego roku na konsoli PlayStation 4. Kilka miesięcy temu w bazie usługi Steam znaleziono poszlaki sugerujące, że produkcja ostatecznie trafi także na PC.

Przygodówka bazuje na nietypowym koncepcie: koniec świata nastąpił 31 lat temu. Zwiedzamy fikcyjne, angielskie miasteczko Yaughton Valley, znajdując pozostałości zaginionych mieszkańców. Fragmenty wydarzeń i wspomnień pozwalają odkryć, jak doszło do apokalipsy.

„Everybody's Gone to the Rapture to gra nieszablonowa. Kierowana raczej do wąskiego grona odbiorców, stawiających historię i niespieszną eksplorację ponad szybką i efektowną akcję” - napisał Damian w recenzji wersji PS4.

Cover image for YouTube videoEverybody's Gone to the Rapture | Launch Trailer 2015

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze