Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Europejski wydawca serii Persona kończy współpracę z twórcami cyklu

Powodem wykupienie firmy Atlus przez Segę.

Przedstawiciele NIS America poinformowali o zakończeniu współpracy z firmą Atlus - japońskim producentem serii Persona, Etrian Odyssey czy Megami Tensei.

NIS America odpowiada za europejską dystrybucję produktów tokijskiego studia - choćby gry Persona 5, która ma zadebiutować w 2016 roku na PS4 i PS3.

Prezes NIS America zaznacza, że współpraca z Atlus stała się skomplikowana i „trudna”, po tym, jak studio zostało wykupione przez Segę - informuje serwis Develop.

Obowiązki wydawnicze związane z serią Persona przejmie najprawdopodobniej sama Sega. Nie jest jednak jasne czy ostatnie wydarzenia wpłyną w jakiś sposób na ewentualne opóźnienie premiery.

Akcja nowej odsłony osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszyć będą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem stworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Walka nadal będzie turowa, a każdy z bohaterów otrzyma jakiś rodzaj broni zasięgowej. Podziemia będą w części generowane losowo, a w części zaplanowane, by lepiej pasować do opowiadanej historii. Powróci mechanika więzi - social links.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze