Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Europa Universalis 4 ukaże się tylko w wersji cyfrowej, bez polskich napisów

„Na razie nie planujemy premiery w pudełku.”

Europa Universalis 4 ukaże się w dniu premiery wyłącznie w wersji cyfrowej, bez polskiej lokalizacji - potwierdził przedstawiciel Paradox Interactive w rozmowie z Eurogamer.pl.

„Na razie nie planujemy premiery w pudełku” - wyjaśnia dział prasowy Paradox Interactive.

Popularna w Polsce strategia nie będzie posiadała polskiej wersji językowej.

„Może w przyszłości zdecydujemy się na tłumaczenie na inne języki, ale na obecną chwilę mamy jedynie angielski, niemiecki, francuski i hiszpański.”

Europa Universalis 4 ukaże się 13 sierpnia. Tytuł dostępny jest w przedsprzedaży na Steamie, za 40 euro (ok. 170 zł), ale znacznie taniej można go kupić także w polskich sklepach z cyfrowymi wersjami gier, za ok. 105 zł.

Wszystkie poprzednie odsłony serii wydawano w pudełkach, a tradycyjnie także w polskiej wersji językowej. Dystrybucją zajmowały się różne firmy, ostatnie części wydawała w naszym kraju Cenega. Obecnie, w związku z brakiem pudełkowego wydania, gra nie ma również polskiego dystrybutora.

„Nie będziemy dystrybuować gry Europa Universalis IV, ale będzie można ją kupić w Polsce w wersji cyfrowej” - poinformowała nas Cenega.

Rozgrywka w Europa Universalis 4 toczy się od 11 listopada 1444 roku, aż do XVIII wieku. Gracze kontrolują wybrane państwo na przestrzeni lat, prowadząc je do dominacji nad światem lub spektakularnej klęski. Pierwsza odsłona serii ukazała się w 2000 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły