Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Euro Truck Simulator 2 - menu główne

Wszystko na temat oznaczeń na głównym ekranie.

Poniżej możesz zapoznać się z przykładowym ekranem głównym gry. Z jego poziomu otrzymujemy dostęp do niemal wszystkich najważniejszych aspektów gry. Menu główne to pierwsza rzecz, jaką widzimy po uruchomieniu gry, ale możemy je wywołać w każdym momencie zabawy naciskając klawisz Escape.


1. Rynek pracy - po kliknięciu w ten przycisk zauważysz kolejne okno, w którym będziesz mógł wybrać ogłoszenie na pojedynczy transport lub zorganizować przewozy we własnej firmie, jeśli dorobiłeś się już pierwszej ciężarówki. Więcej pracy na zlecenie zewnętrznej firmy piszemy na tej stronie - Euro Truck Simulator 2 - rynek pracy: szybkie zlecenie.

2. Mapa świata - po jej uruchomieniu będziesz mógł obejrzeć całą mapę Europy, a dokładniej rzecz biorąc krajów, które dostępne są w grze. Pokazana będzie także twoja pozycja i obecna trasa, jeśli jesteś w trakcie wykonywania zlecenia. Podejrzysz tu także innych kierowców, jeśli zatrudniłeś już jakichś.

Menu główne w Euro Truck Simulator 2.

3. Radio - w tym miejscu możesz uruchomić własne utwory zapisane w formacie mp3 na twardym dysku komputera. Jeśli nie masz jeszcze zaprogramowanej stacji radiowej, po naciśnięciu tego przycisku wyświetlą się instrukcje dotyczące tego aspektu.

4. E-mail - z tego miejsca masz dostęp do skrzynki pocztowej, na której będą pojawiać się informacje różnego typu. Mogą to być oferty kredytu z banku lub wieści o nowym dealerze ciężarówek w mieście oraz przypomnienia o ważnych wydarzeniach.

5. Zapisz lub wczytaj grę - jeśli nie używasz opcji szybkiego zapisu i ładowania gry, możesz zrobić to manualnie za pomocą tego przycisku. Po jego naciśnięciu wybierz stosowną funkcję.

6. Opcje - wszystkie ustawienia gry. Znajdziesz tutaj opcje wyświetlania, dźwięku, sterowania, kontrolerów i kilka innych.

7. Więcej - znajdziesz tutaj kilka dodatków. Możesz wyświetlić listę płac, a także zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ciężarówkami i naczepami w grze. Możesz tu także symulować wszelkie modyfikacje pojazdów, aby zobaczyć, jak będą wyglądać w rzeczywistości.

8. Wyjdź - przycisk zamknięcia gry i wyjścia do pulpitu.

9. Profil gracza - skrótowe spojrzenie na wybranego kierowcę. Dowiesz się stąd o swoim poziomie i punktach doświadczenia, łącznym przejechanym dystansie oraz ocenie ogólnej. Możesz także sprawdzić historię postępu uwzględniająca zarobki, zdolności kierowcy lub zmienić profil gracza i włączyć tryb fotograficzny.10. Moja ciężarówka - szczegóły na temat obecnego ciągnika siodłowego. Znajdziesz tu także przyciski odpowiedzialne za sprzedawców ciężarówek, ulepszeń oraz modyfikacji kabiny wewnątrz. Przeprowadzisz także diagnostykę, aby poznać szczegóły dotyczące uszkodzeń pojazdu.

11. Status firmy - skrótowe informacje na temat twojego przedsiębiorstwa. Znajdziesz tu aktualny stan konta, liczbę garaży, ciężarówek i kierowców, a także ostatnie zyski. Możesz także przejść do modułu menadżera firmy, banku lub agencji pracy.

O autorze
Komentarze