Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic rozwiewa nadzieje: Fortnite nie zadziała na Steam Deck

Chodzi o oszustów.

Szef Epic Games potwierdził, że Fortnite nie trafi na Steam Deck, czyli przenośny komputer od Valve. Powodem jest walka z oszustami.

Dyrektor generalny firmy - Tim Sweeney - odpowiadając jednemu z fanów na Twitterze poinformował, że darmowa strzelanka nie zadziała na nadchodzącym urządzeniu.

Jak wyjaśnia menedżer, przyczyną nie jest konkurencja między Epic Games i Valve, a kwestia cheaterów. „Nie mamy pewności, że bylibyśmy w stanie zwalczać oszustów w tak dużej grze na szerokim wachlarzu konfiguracji, w tym tych niestandardowych [pokroju Steam Deck - dop. red.]” - tłumaczy.

Fortnite nie trafi na Steam Deck

Internauci przypominają, że Easy Anti-Cheat - wykorzystywane przez darmową strzelankę oprogramowanie wymierzone w nieuczciwych graczy - będzie kompatybilny z Protonem, czyli używaną przez Steam Deck nakładką do uruchamiania gier z Windowsa na Linuksie.

Sweeney wyjaśnia jednak, że każdy przypadek należy traktować osobno. Walka z oszustami jest bowiem trudniejsza w popularniejszych produkcjach z setkami tysięcy użytkowników. Jako że EAC należy do Epic Games, pojawiły się zarzuty, że menedżer nie ufa własnemu produktowi.

Jeżeli chodzi o oprogramowanie przeciwko cheaterom na Linuksie działającym na niestandardowej konfiguracji w grze o rozmiarze Fortnite'a, TO TAK WŁAŚNIE JEST!” - przyznał dyrektor generalny firmy.

Przypomnijmy, że proces wysyłki Steam Deck rozpocznie się 25 lutego.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze