Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games Store to potęga. Miliony nowych użytkowników w 2021 roku

I rozdane gry o łącznej wartości 2 tys. dol.

Epic Games pochwaliło się statystykami za ubiegły rok. Według podanych informacji, w 2021 roku na Epic Games Store zarejestrowano 34 miliony nowych kont.

Łączna liczba użytkowników platformy wynosi 194 mln, przy dziennej liczbie aktywnych graczy na poziomie 31,1 mln.

W katalogu Epic Games Store znajdziemy obecnie 917 tytułów, co oznacza, że ich liczba niemal się podwoiła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Według firmy, gracze wydali w ubiegłym roku łącznie 840 mln dol. na zakupy w EGS, z czego „ponad 300 mln dol.” na same gry zewnętrznych producentów.

Platforma udostępniła również 89 darmowych gier, o łącznej wartości 2 tys. dol., przy jednoczesnym zapewnieniu, że rozdawanie „darmówek” będzie kontynuowane w 2022 roku.

Wkrótce doczekamy się też przebudowanego menu pobierania - z możliwością ustalania priorytetów i kolejkowania gier - oraz ulepszenia biblioteki m.in. o funkcję filtrowania i organizowania kolekcji gier. Zmian doczekają się również profile użytkowników.

Epic Games pracuje również nad inicjatywą PC Store Cross Play, umożliwiającą „łatwiejsze” granie z użytkownikami, którzy zakupili dany tytuł na innych platformach, takich jak Steam.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze