Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games otwiera studio w Polsce

Na bazie firmy Plastic.

Epic Games ogłosiło, że rozwija w Polsce nowe studio deweloperskie. Podmiot powstaje na bazie firmy Plastic, prowadzonej przez Michała „bonzaja” Staniszewskiego.

Twórca obecny jest na polskiej - i światowej - demoscenie już o 1997 roku, a w 2017 roku otrzymał Paszportu Polityki w kategorii Kultura cyfrowa, za grę Bound na PlayStation 4 i PS VR.

Teraz podmiot rozszerzy działalność, a pierwsze ogłoszenia o prace można już znaleźć na oficjalnej stronie. Firma „skupi się na tworzeniu oryginalnych, samodzielnych doświadczeń”, które „przesuną granice grafiki i tworzenia gier”.

„Nasz zespół jest niebywale dumny mogąc napędzać rozwój Epic w Polsce” - komentuje sam Staniszewski. Polska to rosnący hub inżynierskich talentów, które potrzebujemy, by przygotować wspaniałe, nowe wrażenia dla graczy z całego świata”.

Nie jest to pierwsza inwestycja twórców Unreal Engine i Fortnite w Polsce. W 2012 roku korporacja kupiła People Can Fly, które po trzech latach wróciło jednak do niezależnej działalności.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze