Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misja główna: Konfrontacja z Pielgrzymem, Uszkodzony reaktor, Poważne podejrzenia

Zadania: Konfrontacja z Pielgrzymem, Dawne zobowiązania (Uszkodzony reaktor, Poważne podejrzenia), Cyrograf, Szantaż.

Trzeci rozdział gry należy rozpocząć od rozmowy z Thorgalem. Tak jak w przypadku Zardoma, należy najpierw zdobyć zaufanie przyszłego sojusznika, by ten wsparł Jaxa w jego staraniach poznania prawdy. Thorgal to przywódca Berserków, który zajmuje się tajemniczym projektem.

Poziom trudności wzrasta, ale i postać posiada w tym momencie dużo wyższy poziom, dzięki temu podczas walki nie pada już od dwóch-trzech uderzeń. Thorgal zleci ci szereg zadań w ramach misji: Dawne zobowiązania, które przybliżą cię do poznania prawdy oraz umożliwią odnalezienie Kallaxa.


Misja: Konfrontacja z Pielgrzymem

  • Zlecający: Zardom.
  • Cel: porozmawiać z Thoraldem.
  • Doświadczenie: 800.

Udaj się do miejsca, gdzie przebywa Thorald (1 na mapie misji: Uszkodzony reaktor) porozmawiaj z nim. Przekonaj go, że jesteś jego sojusznikiem w walce z Hybrydą. Zleci ci następujące zadania w ramach misji Dawne zobowiązania:

Mapa misji: Uszkodzony reaktor.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Dawne zobowiązania: Uszkodzony reaktor (Nowa cewka reaktora)

  • Zlecający: Thorald lub Harley.
  • Cel: odnaleźć cewkę reaktora X48.
  • Doświadczenie: 2000.

Zlecić to zadanie może ci Thorald w ramach misji: Dawne zobowiązania lub Harlej z Matecznika, gdy sprowadzi, zestrzelony na początku gry, twój oblatywacz. Należy odszukać cewkę reaktora, która znajduje się ruinach budynków w zachodnio-południowej części Edanu. W budowlach kryje się wiele stworzeń, głównie mutantów, dlatego należy ostrożnie eksplorować to miejsce.

Na teren misji przedostań się pieszo lub użyj teleportera: Firmowa własność: Zachodni Edan. Z racji tego, że część, której szukasz, znajduje się w podziemiach budynków, najpierw należy odnaleźć wejście. W tym celu udaj się do największego budynku, mieszczącego się w zachodniej części kompleksu (2 na mapie misji: Uszkodzony reaktor).

Będąc w środku, odnajdź szyb windy i zeskocz, używając plecaka odrzutowego lub zejdź po schodach prowadzącymi do podziemi. Niezależnie, z której drogi skorzystasz, korytarzem dotrzesz do pomieszczenia z zamkniętym włazem. Aby go otworzyć, wejdź po schodach, przejdź do miejsca z panelem sterowania i użyj Przełącznika (3 na mapie misji: Uszkodzony reaktor). Właz otworzy się, a ty zejdź na dół.

Strzałką zaznaczono szyb windy oraz schody prowadzące na dół.

Ciemnym korytarzem przedostaniesz się do pomieszczenia, w którym znajdziesz sporo elexu. Cewka leży na ziemi (4 na mapie misji: Uszkodzony reaktor), pomiędzy złożami. Zabierz ją i udaj się do Matecznika. Zwróć cześć Harleyowi i zakończ misję.


Misja: Dawne zobowiązania: Poważne podejrzenia; Cyrograf; Szantaż

  • Zlecający: Thorald.
  • Cel: sprawdzić podejrzenia na temat Zardoma.
  • Doświadczenie: 2000 (za ukończenie zadania: Poważne podejrzenia) +2000 (za ukończenie zadania: Cyrograf) +2000 (za ukończenie zadania: Szantaż).

Na tę misję możesz zabrać ze sobą towarzysza Raya, z którym będziesz musiał porozmawiać w trakcie jej wykonywania. Udaj się do miejsca, gdzie mieści się siedziba Zardoma, którego teraz, tam go nie spotkasz. Zabierz: Umowę między Zardomem a Rayem, która leży na szafce w pierwszym pomieszczeniu. Rozpocznie się zadanie: Cyrograf.Okaże się, że twój towarzysz zestrzelił oblatywacz. Porozmawiaj Rayem (jeśli nie jest w zespole, udaj się do miejsca, gdzie przebywa), by dowiedzieć się, że jego brat Tom, został przemieniony w szakala (zadanie: Szantaż). Udaj się do Matecznika i poszukaj stworzenie, które przechadza się po osadzie. Wejdź z nim w interakcję, co umożliwi przemianę do ludzkiej postaci. Następnie porozmawiaj z Rayem, by zakończyć cały wątek.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze