Skip to main content

Elder Scrolls Online - Outlaw Refuge: jak znaleźć kryjówkę bandytów

Miejsce, w którym sprzedasz ukradzione przedmioty i zapłacisz grzywnę.

System przestępczości to jedna z ciekawszych mechanik w The Elder Scrolls Online (ESO). Za jej pomocą możesz zdobywać bardzo duże ilości złota i cennych przedmiotów - jednak musisz wiedzieć, co z nimi potem zrobić, by uniknąć kary od strażników. Do tego celu służy lokacja Outlaw Refuge.

Outlaw Refuge to nic innego jak kryjówka rzezimieszków. Znajdziesz ją w każdym dużym mieście w grze. By zlokalizować wejście, otwórz mapę i poszukaj specyficznej ikonki (1). W każdym mieście znajdują się dwie tego typu ikony - pozwalają na wejście do kryjówki zarówno z wnętrza miasta, jak i spoza jego murów - by uniknąć kontaktu ze strażnikami.

Po dotarciu do wnętrza możesz skorzystać z usług tutejszych postaci. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Fence (2). Możesz sprzedać mu ukradzione (oznaczone na czerwono) przedmioty lub „wyprać” (Launder) je, by móc bezpiecznie z nich korzystać. W przypadku kontroli strażnika nie utracisz ich.

Drugą postacią wartą szczególnej uwagi jest Moneylender (3). Z jego pomocą zyskasz dostęp do banku, bez konieczności wchodzenia do miasta.

Oprócz tego znajdziesz tutaj także handlarza, który sprzeda podstawowe przedmioty - jak mikstury lecznicze czy przywracające magickę lub staminę. Nie brakuje tutaj także postaci, które zlecą ci dodatkowe zadania - zarówno dla gildii złodziei (Thieves Guild) jak i mrocznego bractwa (Dark Brotherhood).

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - gildia: jak dołączyć

Zobacz także