Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Elder Scrolls Online otrzyma nowy dodatek. Nadchodzi Necrom

Cień nad Morrowind.

Bethesda zaprezentowała najnowszy dodatek do swojego MMO The Elder Scrolls Online. Necrom - bo taki podtytuł nosi rozszerzenie - ponownie zabierze graczy do magicznej prowincji Morrowind, a dokładniej leżącego na wschodzie krainy Półwyspu Telvanni.

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi, przede wszystkim do gry zostanie dodana nowa klasa postaci - Arcanist - posiadająca trzy drzewka umiejętności. Mag korzysta w walce z tak zwanych Runeblades, które są magicznymi pociskami, pochodzącymi z Otchłani. Może także przyzywać portale, wspomagające mobilność drużyny.

Półwysep Telvanni to dom potężnych magów z Rodu Telvanni. Znajduje się tu też tytułowe, wielkie miasto Necrom. Deweloperzy dodają, że gracze będą mogli przespacerować się po metropolii pierwszy raz od wielu lat - wcześniej pojawiła się tylko w The Elder Scrolls Arena, czyli pierwszej odsłonie cyklu.

Dodatkowo będziemy mogli zwiedzić tajemniczy świat Apocrypha, czyli wymiar Otchłani, w którym rządzi Daedryczny książę Hermaeus Mora. Zarówno Półwysep, jak i Apocrypha zawierają nowe zadania, postacie niezależne, aktywności poboczne i nagrody do zdobycia. Dodatek wprowadza także dwóch nowych komputerowych towarzyszy do zrekrutowania - redgarda Azandara Al-Cybiades oraz argonianina Sharp-as-Night.

Pod względem fabularnym, Necrom kontynuuje wątki z dodatku Scribes of Fate. Wymiar Hermaeusa Mory stał się celem ataku tajemniczego najeźdźcy i książę potrzebuje czempiona, który pomoże mu przegnać zagrożenie. Całość układa się w dłuższy wątek fabularny, który twórcy określili jako „Cień nad Morrowind”.

The Elder Scrolls Online Necrom zadebiutuje 20 czerwca 2023 roku i można już składać zamówienia przedpremierowe. Osoby, które kupią preorder w sklepie Microsoft Store otrzymają natychmiastowy dostęp do wierzchowca Sandrith Mora Spore Steed oraz zwierzaka Sandrith Mora Spore Pony - ten drugi dostępny jest tylko do 18 kwietnia.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze