Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elder Scrolls Online - alchemy: tworzenie mikstur i trucizn

Profesja służącą do wytwarzania mikstur leczniczych i trucizn do zadawania obrażeń.

Alchemy to jedna z gałęzi rzemiosła w The Elder Scrolls Online (ESO), która pozwoli ci wytwarzać uzdrawiające i wzmacniające mikstury, jak i potężne trucizny, za pomocą których osłabisz wrogów. Z tej strony dowiesz się czego będziesz potrzebował i jak wytwarzać przedmioty.


Na tej stronie:


Alchemy - jak zdobyć potrzebne materiały

Składniki alchemiczne potrzebne w tym rzemiośle zbierzesz z roślin (1), które znajdziesz w świecie gry. Mogą one rosnąć w lasach, na zboczach gór, nad jeziorami i rzekami czy, w postaci grzybów, wewnątrz jaskiń. Część składników alchemicznych pozyskasz także ze stworów - to wszelkiej maści tłuszcze, jaja czy chityna.

Drugim surowcem potrzebnym w tym rzemiośle jest woda (2). Tę zdobędziesz zarówno z bukłaków i skrzyń, jak i zbiorników wodnych. Dzieli się ona na dwa typy - jeden wykorzystasz do mikstur (na przykład Natural Water lub Pristine Water), drugi do trucizn (Grease, Slime).

Komponenty wykorzystywane w alchemii możesz też pozyskać z losowych skrzyń i pojemników, które znajdziesz w trakcie rozgrywki. Alternatywnie możesz wykorzystać dom aukcyjny, by zakupić tam potrzebne surowce.


Wytwarzanie mikstur i trucizn

Gdy zdobędziesz potrzebne składniki, udaj się do jednego z dużych miast, otwórz mapę i poszukaj tej ikonki (3). Wskazuje ona miejsce, w którym znajdziesz stoły do wszystkich rzemiosł - w tym do alchemii.

Dotrzyj na miejsce i wejdź w interakcję ze stołem alchemicznym - Alchemy Station (4) - by rozpocząć wytwarzanie.

W oknie tym znajdziesz dwie karty. Solvent (5) to rozpuszczalniki - czyli wspomniana wcześniej woda. Od tego surowca zależy poziom mikstury, którą stworzysz - im lepszej jakości, tym też bardziej wartościowa mikstura. Reagent (6) z kolei to wszelkie rośliny i inne składniki alchemiczne, które udało ci się zdobyć.

By wytworzyć miksturę musisz umieścić (7) przynajmniej dwa składniki alchemiczne (Reagent) wraz z rozpuszczalnikiem (Solvent).

Jeśli jest to twoja pierwsza przygoda z alchemią, nie będziesz wiedział, co uda ci się wytworzyć - gdyż nie odkryłeś właściwości danego składnika alchemicznego. Te odkryjesz zarówno tworząc losowe mikstury, jak i konsumując dowolny składnik alchemiczny.

W zależności od tego, jakiej wody użyjesz, wytworzysz miksturę (Potion) (8) bądź truciznę (Poison) (9). Wszystko też zależy od składników alchemicznych.

Generalna zasada jest taka, by do mikstur używać składników, które mają pozytywny wpływ (Restore, Increase), a do trucizn te z negatywnym (Ravage, Decrease, Drain). Jeśli to pomieszasz, stworzysz mikstury, które będą cię truć i trucizny, które będą wspomagać wroga.

Gdy dobierzesz składniki, wciśnij po prostu przycisk Craft (10), by wytworzyć miksturę do wypicia lub fiolkę z trucizną, którą potem będziesz mógł nałożyć na broń.


Rozwój umiejętności Alchemy

Każda roślina lub inny materiał alchemiczny którą zbierzesz, a także woda, którą pozyskasz przyczyni się do zdobycia punktów doświadczenia do drzewka Alchemy (11). Wytwarzanie mikstur i trucizn także.

Jeśli chcesz na poważnie zajmować się tą profesją, warte rozwoju są wszystkie zdolności. Absolutnie wymagana jest Solvent Potency (12), która pozwoli ci wykorzystywać lepszej jakości rozpuszczalniki (Solvent).

Chemistry (13) pozwoli ci zyskać 1/2/3 dodatkowe mikstury lub 4/8/12 dodatkowych trucizn z każdego wytworzenia - w zależności od tego, czy zainwestujesz tutaj 1, 2 czy 3 punkty umiejętności.

Laboratory Use (14) umożliwi miksowanie trzech (zamiast dwóch) składników, przez co będziesz w stanie tworzyć potężniejsze mikstury i trucizny. Snakeblood (15) z kolei zmniejszy negatywne efekty na miksturach, przez co będziesz mógł tworzyć takie pozbawione skutków ubocznych.

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - clothing: tworzenie lekkich i średnich pancerzy

More Poradniki

Najnowsze artykuły