Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring z kilkoma zakończeniami i trybem Nowa Gra Plus - potwierdza reżyser

Chce też, by gracze unikali spoilerów.

Reżyser Elden Ring - Hidetaka Miyazaki - udzielił wywiadu, w którym opowiedział o różnych aspektach produkcji. Potwierdził, że w produkcji pojawi się kilka zakończeń i tryb Nowej Gry Plus.

O różnych finałach wiadomo od jakiegoś czasu, ale teraz Japończyk w rozmowie z oficjalnym blogiem PlayStation ponownie zapewnił, że nie zabraknie odmiennych zakończeń. Nie sprecyzował jednak, co dokładnie wpłynie na przebieg fabuły.

Miyazaki przyznaje, że nieliniowa fabuła jest jednym z lubianych przez fanów elementów produkcji studia From Software. Podobnie jak tryb Nowej Gry Plus, który także pojawi się w tytule - wariant pozwoli rozpocząć zabawę od początku z wyposażeniem i statystykami zgromadzonymi przy pierwszej rozgrywce.

Deweloper dodaje, że chciałby, aby gracze podchodzili do Elden Ring z czystym, otwartym umysłem. Sugeruje, że użytkownicy powinni unikać jakichkolwiek spoilerów lub poradników - tylko w ten sposób doświadczą przygody w taki sposób, jak chcieli twórcy.

Powtórzył również wypowiedź przedstawicieli From Software sprzed kilku dni - autorzy chcą, by grający nie odczuwali presji i doznawali mniej stresu w trakcie rozgrywki. Miyazaki radzi też początkującym, by nie wybierali na początku klasy Wretch, ponieważ jest najtrudniejszą postacią na start.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze