Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eksploracja Memphis w obszernych materiałach z Assassin's Creed Origins

Śledztwo w towarzystwie ukochanej.

W sieci pojawiły się dwa filmy prezentujące fragmenty rozgrywki z Assassin's Creed Origins w wersji pokazywanej na targach Gamescom. Akcja obu toczy się w mieście Memphis.

Pierwsze nagranie - opublikowane przez redakcję magazynu Game Informer - rozpoczyna się od zadania, w którym Bayek musi rozwiązać zagadkę otrucia żony jednego z najwyższych kapłanów. Nie obyło się bez szukania tropów z pomocą „wzroku orla”.

Bohaterowi towarzyszy Aya, która jest ukochaną podopiecznego. Nie jest obecnie jasne czy w finalnym wydaniu gry pojawi się możliwość pokierowania kobietą.

Realizując misję, Bayek stawia czoła kilku zróżnicowanym przeciwnikom. Z wrogami rozprawia się zarówno w walce wręcz, jak i na dystans, korzystając z łuku.

Drugi film udostępnił serwis GameSpot. Autorzy materiału zamiast konkretnych zadań postanowili pokazać swobodną eksplorację Memphis, a także potyczki z licznymi nieprzyjaciółmi.

Produkcja jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Twórcy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję. Historia toczy się w starożytnym Egipcie.

Walkę wyraźnie przeprojektowano. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Starcia przypominają nieco pojedynki z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Assassin's Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze