Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziwne tagi Hogwarts Legacy na Steamie. II wojna światowa, psychologiczny horror i inne

To „dzieło” graczy.

Gry na Steamie opisane są różnymi tagami, a więc kategoriami, dzięki którym łatwiej znaleźć interesujące nas tytuły. W ostatnim czasie Hogwarts Legacy otrzymuje dość dziwne - a wręcz agresywne - tagi. Wszystko to za sprawą graczy.

Tagi ustalają oczywiście deweloperzy danego tytułu, ale Valve opracowało też system, dzięki któremu gracze mogą wrzucać własne propozycje - i jeśli odpowiednia liczba użytkowników wpisze daną etykietę, pojawia się ona w spisie.

Tym sposobem oprócz standardowych kategorii jak Magia, Otwarty świat i Fantasy, pojawiły się II wojna światowa, Kapitalizm, Psychologiczny horror, Bohater-złoczyńca i NSFW (oznaczenie treści nieprzyzwoitych). Moderacja steamowej karty Hogwarts Legacy usunęła już wszystkie wątpliwe tagi użytkowników, więc aktualnie nie zobaczymy tam nic dziwnego. Niedawną sytuację opisuje jednak między innymi GamesRadar.

Niektóre ze wspomnianych tagów można zobaczyć dzięki Wayback Machine, które pokazuje starszą wersję strony z grą. Figurujący na pierwszym miejscu obrazka „Bohater-złoczyńca” brzmi niewinnie, ale biorąc pod uwagę, że jest to raczej niezgodne z fabułą, niektórzy upatrują w tagach wyraz protestu graczy skierowanego w J.K. Rowling, twórczynię uniwersum o kontrowersyjnych poglądach.

Teorię zdaje się potwierdzać poniższy tweet. Według niego, w pewnym momencie na karcie produktu na pierwsze miejsca jakimś cudem przebiły się tagi Transfobiczny i Transfobia. Użytkownicy nie muszą wybierać tagów z gotowej listy - mogą je też stworzyć sami.

Jeżeli nawet jest to wyraz protestu, nie wydaje się, żeby miał zaszkodzić Hogwarts Legacy. Na miesiąc przed premierą jest to absolutny hit Steama w przedsprzedaży.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze