Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dyplomatka - obsada, kto występuje

Przedstawiamy najważniejszych bohaterów serialu.

„Dyplomatka” to najnowszy dramat polityczny od Netflixa. Fabuła serialu skupia się wokół zaatakowanego brytyjskiego lotniskowca. Bohaterowie starają się nie dopuścić do międzynarodowego kryzysu dyplomatycznego z podejrzewanym o atak Iranem. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze postaci produkcji.

Keri Russell jako Kate Wyler

Kate to karierowiczka, która zawsze działa za kulisami wszelkich dyplomatycznych kryzysów. Ma zostać wysłana na misję do Kabulu, lecz po tragicznych wydarzeniach w Zatoce Perskiej, zostaje oddelegowana przez prezydenta do Wielkiej Brytanii, by objąć stanowisko ambasadorki Stanów Zjednoczonych.

Rufus Sewell jako Hal Wyler

Hal to mąż Kate, który również jest doświadczonym dyplomatą, który często znajduje się w centrum politycznej uwagi. Mężczyzna ma tendencję do podejmowania nieprzemyślanych kroków, które to nie do końca odpowiadają jego funkcji w dyplomacji. Ich małżeństwo przechodzi kryzys, a jego żona często powtarza o rozwodzie.

Ato Essandoh jako Stuart Hayford

Stuart jest zastępcą szefa misji w Ambasadzie USA w Londynie. Jest on prawą ręką Kate, pomagając jej wdrożyć się w nową rolę. Zwykle wie więcej od samej ambasador, gdyż informacje docierają do niego bardzo szybko. Pomaga Kate podejmować trudne decyzje i zawsze służy radą.

David Gyasi jako Austin Dennison

Austin to brytyjski Minister Spraw Zagranicznych, który często musi walczyć o swoje i podejmować trudne rozmowy z premierem. Szybko zaczyna dogadywać się z Kate, z którą tworzą wspólny front, co do rozwiązania sprawy z atakiem na lotniskowiec. Jest istotną postacią, szczególnie w trakcie negocjacji.

Ali Ahn jako Eidra Graham

Eidra jest szefową brytyjskiego oddziału CIA. Jest jedną z kluczowych postaci, które często podejmują trudne decyzje polityczne. Graham odpowiedzialna za przekazywanie informacji wywiadowczych do Kate. Ma za zadanie dowiedzieć się kto stoi za zamachem w Zatoce Perskiej.

W pozostałych rolach:

  • Rory Kinnear jako Nicol Trowbridge - premier Wielkiej Brytanii
  • Celia Imrie jako Margaret Roylin - przewodnicząca kampanii Partii Konserwatywnej
  • Miguel Sandoval jako Miguel Ganon - sekretarz stanu USA
  • Nana Mensah jako Billie Appiah - szefowa sztabu Białego Domu
  • Michael McKean jako William Rayburn - Prezydent Stanów Zjednoczonych

Więcej o serialu Dyplomatka:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze