Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dynamiczna strzelanka Tower 57 zmierza na PC, konsole i Amigę

Powiew przeszłości.

Polska firma 11 bit studios ogłosiła, że wyda dynamiczną strzelankę Tower 57 od niemieckiego studia Pixwerk.

Premiera w przyszłym roku. Nietypowa lista platform docelowych obejmuje PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 4, Xbox One oraz... Amigę.

„To wyraźny ukłon w stronę bardziej zaawansowanych wiekiem graczy, którzy przed laty zaczynali przygodę z komputerami od tego typu sprzętu i mają związane z nim miłe wspomnienia” - komentuje prezes 11 bit studios, Grzegorz Miechowski.

Akcja Tower 57 toczy się w dieseplunkowym świecie, a gra reprezentuje gatunek „twin-stick shooter” - jedna gałka pada służy do strzelania, druga do poruszania.

Przygotowane przez deweloperów uniwersum opowiada o rzeczywistości, w której mieszkańcy podzieleni są na objęte kwarantanną „megawieże”. Tajemnicza grupa śmiałków postanawia dostać się do wnętrza jednej z nich - właśnie tej z numerem 57.

Sfinansowany na Kickstarterze tytuł zaoferuje siedem postaci z własnymi umiejętnościami i wyposażaniem, a także kooperację dla maksymalnie czterech osób - lokalnie lub w sieci.

„To doskonała produkcja, wyróżniająca się światowej klasy grafiką w stylu pixel art oraz świetnie oddająca klimat najpopularniejszych strzelanek z lat 80-tych” - dodaje Miechowski.

Nie jest obecnie jasne, w jaki sposób twórcy chcą rozwiązać kwestię debiutu na Amidze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze