Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 rozpoczyna gorące dwa miesiące w świecie gier

Elden Ring, Horizon, GTA 5...

Liczne opóźnienia sprawiły, że luty oraz marzec zapowiadają się na dwa intensywne miesiące dla graczy, zwłaszcza tych zainteresowanych sprawdzeniem wszystkich nowości.

Wydaje się, że akcję rozpoczęło Nintendo, wydając Pokémon Legends: Arceus pod koniec stycznia. To także jedna z niewielu pozycji, która znalazła się na swoim miejscu zgodnie z planem.

Zobacz także: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Jutro ukaże się Dying Light 2 Stay Human, o którym z całą pewnością nie można powiedzieć tego samego - gra Techlandu miała pierwotnie zadebiutować jeszcze na początku ubiegłego roku, więc że zanotowała cały rok opóźnienia.

Następne tygodnie umilą mniejsze pozycje: opóźnione Sifu, a dla miłośników rozgrywki w stylu Diablo - darmowe Lost Ark. Jutro wieczorem rozpoczyna się także kolejny sezon Path of Exile.

Już 17 lutego debiutuje Total War: Warhammer 3, a dzień później Horizon Forbidden West, także przełożone z ubiegłego roku. Obie pozycje reprezentują diametralnie różne gatunki i platformy, więc nie powinny zbytnio sobie przeszkadzać.

Na 22 lutego zaplanowano rozszerzenie The Witch Queen do Destiny 2. Twórcy ze studia Bungie chwalili się niedawno, że przedpremierowo dodatek zamówił już 1 milion graczy, więc oczekiwania na pewno są spore.

Kto wie, czy 25 lutego nie ukaże się najważniejsza z wymienianych pozycji tego okresu, a więc Elden Ring. Tytuł miał pierwotnie zadebiutować w styczniu, a produkcje FromSoftware mają dużą i rosnącą grupę odbiorców.

Marzec rozpocznie Elex 2 (1 marca), a więc produkcja raczej niszowa, dla najbardziej zaangażowanych miłośników RPG. Tego samego dnia na rynek trafi także polska strzelanka Shadow Warrior 3, a już trzy dni później - Gran Turismo 7.

Kolejne tygodnie nie obfitują już w większe premiery, ale z pewnością nie zabraknie interesujących pozycji: Babylon's Fall (3 marca), Final Fantasy Origin (18 marca), nowa Syberia (18 marca), Ghostwire: Tokyo i Tiny Tina's Wonderlands (oba 25 marca) czy Weird West (31 marca).

Należy także pamiętać, że w nadchodzącym miesiącu powinno także ukazać się opóźnione Grand Theft Auto 5 w wersji PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nowe odsłony nie mają jeszcze konkretnej daty debiutu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze