Skip to main content

Dying Light 2 - Renegaci: uwolnij ocaleńców

Na ratunek ocaleńcom w Central Loop.

Większość zadań pobocznych w Dying Light 2 rozpoczynasz podchodząc do NPC-a oznaczonego ikoną wykrzyknika. Nieco inaczej wygląda to w przypadku misji Renegaci, która zacznie się automatycznie w pewnym momencie, gdy będziesz w dzielnicy Central Loop.

Zadzwoni do ciebie jeden z ocaleńców i poprosi o pomoc z gangiem Renegatów. Od tego momentu możesz śledzić zadanie, by ikona misji wskazywała aktualny cel. Tutaj opisujemy przebieg tej misji.


Na tej stronie:


Renegaci na wyspie

Po odebraniu telefonu z prośbą o pomoc musisz udać się na wyspę na rzece (1), którą napadli Renegaci po wycofaniu się sił porządkowych.

Pierwszy cel to pozbycie się bandytów. Kilku możesz pozbyć się po cichu. Używaj zmysłu przetrwania, by podświetlać wrogów na czerwono (2), szczególnie jeśli grasz w nocy - tak jak my.

Nie wszystkich uda się jednak pokonać skradając się. Elitarny Renegat (3) musi być wyeliminowany w otwartej walce. Musisz tylko uważać na jego powolne, zamaszyste ciosy. Zadawaj 2-3 szybkie uderzenia bronią i odskakuj od niego.

Po pokonaniu Renegatów podejdź do budynku i zapukaj do drzwi (4), by poinformować ukrywających się ocaleńców o wyeliminowaniu zagrożenia.


Znajdź ocaleńców

Dowiesz się, że paru mieszkańców osady na wyspie zostało porwanych. Na ekranie zostanie oznaczony pierwszy cel. Udaj się do wskazanego budynku, by odszukać porwanych. Wejdź do wskazanego wieżowca, a w pomieszczeniu - do którego wejdziesz otwierając drzwi wytrychem - zbadaj szczątki (5).

Teraz musisz udać się do kolejnej potencjalnej kryjówki Renegatów. Na miejscu zastaniesz tylko jednego wroga i drzwi (6), które musisz otworzyć. Poziom zamka jest trudny, więc warto mieć dużo wytrychów. Pamiętaj, by korzystać że światła UV, gdy pozostajesz długo w ciemnych pomieszczeniach.

Za drzwiami ponownie nikogo nie będzie - musisz iść do kolejnego miejsca. Dotrzesz w ten sposób do bazy Renegatów (7).

Pokonaj wrogów na zewnątrz, a potem udaj się do końca budynku i wejdź do środka (8), pokonując jeszcze paru wrogów. Musisz wyeliminować wszystkich członków gangu w okolicy, by móc otworzyć drzwi, za którymi więzieni są ocaleńcy.

Kiedy spróbujesz dostać się do pomieszczenia, pojawi się jeszcze paru Renegatów. Zaproponują ci dołączenie do nich, lecz nie ma opcji, by się na to zgodzić. Musisz ich pokonać.

Dopiero po tej walce możesz otworzyć wytrychem pokój więźniów. Misja zakończy się, gdy ich uratujesz.

Następnie: Dying Light 2 - Pod przykrywką: gdzie jest Careen

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Uciekinierzy: Wash i Chloe

Zobacz także