Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wszystkie opcje na Steamie dostępne dopiero po wydaniu 5 dolarów

Walka z oszustami.

Valve wprowadza ograniczenia dla użytkowników na Steamie. Dostęp do szeregu opcji społecznościowych dostępny będzie dopiero po wydaniu 5 dolarów w tym systemie dystrybucji cyfrowej.

Nawet szpieg się tego nie spodziewał

Taki krok ma wyeliminować spam i zmniejszyć liczbę prób oszustwa, wysyłanych najczęściej z nowo założonych kont.

Osoby z ograniczonymi kontami nie będą mogły wysyłać zaproszeń, otwierać rozmów grupowych, głosować w programie Greenlight, ocenianiać recenzji i przedmiotów w Workshop czy kupować i sprzedawać na Rynku.

To nie wszystko: tacy użytkownicy nie napiszą wielu komentarzy w krótkich odstępach czasu, nie zdobędą poziomów doświadczenia i kart na Steamie, nie zgłoszą własnej zawartości do Steam Workshop i nie będą mogli korzystać z czatu z poziomu przeglądarki i urządzeń mobilnych.

Wszystkie te możliwości zostaną odblokowane po wydaniu 5 dolarów (ok. 19 zł). Można na przykład dodać taką kwotę do swojego portfela na Steamie, nabyć grę czy prezent. Jeśli w naszym kraju obowiązuje inna waluta, suma zostanie przeliczona zgodnie z kursem dolara.

„Oszuści operują w społeczności na kontach, z których nie wydają pieniędzy, co ogranicza ryzyko takich akcji” - napisano w ogłoszeniu. „Jedną z najbardziej wartościowych informacji służących do odróżnienia zwykłego użytkownika od oszusta są jego wydatki.”

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze