Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dokumentacja PlayStation 4 Neo pojawiła się w sieci - raport

Mnóstwo (znanych) danych.

Dokumentacja PlayStation 4 Neo, ujawniona kilka miesięcy temu wybranym dziennikarzom, pojawiła się „w pełnej wersji” w sieci, dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Oto, jak nie będzie wyglądało PlayStation 4 Neo

Informacje bazujące na tych plikach jako pierwszy opublikował w kwietniu tego roku serwis GiantBomb, ujawniając wstępną specyfikację i ogólne założenia konsoli.

Digital Foundry przygotowało następnie dokładną analizę tego, w jaki sposób Sony rozwiąże „współistnienie” PlayStation Neo i PS4 na rynku.

Wszystko to sprawia, że 42-stronicowa prezentacja nie jest już większą tajemnicą, ale nadal zawiera kilka interesujących ciekawostek. Dowiadujemy się na przykład, że ostateczne zestawy deweloperskie konsoli trafiły do deweloperów pod koniec czerwca, a pierwsze tytuły ze wsparciem dla Neo można zgłaszać od sierpnia.

Dużo miejsca poświęcono także na rozważania na temat „strategii rozdzielczości”, związanej z planowanym wsparciem dla 4K w PlayStation Neo - najpewniej nie natywnie, lecz przez skalowanie.

Jak wynika z ujawnionych danych, nowy model ma nadal oferować ośmiordzeniowy procesor Jaguar, lecz taktowany już w 2,1 GHz (1,6 GHz w „standardowym” PS4). Do tego szybszy układ graficzny z 36 jednostkami obliczeniowymi i 911 MHz (obecnie 18 jednostek i 800 MHz) oraz wzrost przepustowości pamięci do 218 GB/s (teraz 176 GB/s).

Twórcy nie będą mogli przygotować nawet żadnych funkcji tylko dla Neo, choć niektóre elementy zabawy będą mogły być poszerzone na mocniejszym sprzęcie, jak kooperacja dla większej liczby osób.

Sony zdecydowało się w końcu na oficjalne potwierdzenie konsoli w czerwcu tego roku.

- [Neo] powstało jako dostępne równolegle dopełnienie standardowego PS4 - przyznał Andrew House, szef działu Sony Interactive Entertainment. - Będziemy jednocześnie sprzedawać dwie wersje w toku generacji.

Całą prezentację znaleźć można w serwisie Scribd.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze