Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony potwierdza PlayStation 4K „Neo”

Nowej konsoli nie zobaczymy na E3.

Przedstawiciel Sony zdecydował się na oficjalne potwierdzenie konsoli PlayStation Neo, określanej niekiedy jako PS4K. Sprzęt nie pojawi się jednak na targach E3 w przyszłym tygodniu.

Informacje przekazał Andrew House, szef działu Sony Interactive Entertainment, zajmującego się grami wideo i konsolami w japońskiej korporacji.

Warto dodać, że „Neo” to nadal określenie kodowe sprzętu, a nie ostateczna nazwa konsoli. Menedżer potwierdził, że nowy model będzie droższy od obecnej wersji, która pozostanie w sprzedaży.

- [Neo] powstało jako dostępne równolegle dopełnienie standardowego PS4 - przyznał House w rozmowie z dziennikiem Financial Times (paywall). - Będziemy jednocześnie sprzedawać dwie wersje w toku generacji.

Menedżer potwierdził także, że PS4 Neo nie pojawi się na targach E3 w przyszłym tygodniu. Nie chciał też podać daty premiery czy ceny nowego urządzenia.

- Chcemy się upewnić, że mamy pełny pakiet gotowych wrażeń na nowym systemie, zanim pokażemy go w całości - wyjaśnił.

Sprzęt ma być skierowany nie tylko do graczy, ale także dla osób zainteresowanych oglądaniem telewizji i multimediów w rozdzielczości 4K.

- Wszystkie gry otrzymają wsparcie dla standardowego PlayStation 4 i spodziewamy się, że wszystkie lub zdecydowana większość produkcji będzie wspierać także PS4 z górnej półki [czyli Neo - dop. red.] - dodał House.

O istnieniu nowego modelu wiemy od kwietnia. W sieci pojawiła się już wstępna specyfikacja techniczna PS4 Neo, a Digital Foundry przeanalizowało dokładnie plany na „współistnienie” PlayStation Neo i PS4.

To nie jest oficjalna grafika

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze