Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek do Assassin's Creed Valhalla umożliwi podbój Paryża

Szczegóły o popremierowym rozwoju gry.
  • W planach darmowe i płatne dodatki do Assassin's Creed Valhalla
  • Duże DLC fabularne przeniosą graczy do Irlandii i Paryża
  • Pojawią się nowe tryby rozgrywki i nie tylko

Ubisoft ujawnił szczegóły na temat popremierowego rozwoju Assassin's Creed Valhalla. Okazuje się, jedno z płatnych DLC pozwoli graczom wziąć udział w podboju Paryża.

W planach są dwa duże dodatki fabularne. Pierwszy - zatytułowany Gniew druidów - ukaże się wiosną 2021 roku. Gracze udadzą się do Irlandii, podążając tropem tajemniczego i starożytnego kultu druidów. Twórcy obiecują nawiązania do celtyckich mitów i folkloru oraz obecność Dublina.

Drugim jest Oblężenie Paryża. Rozszerzenie odtworzy jedno z najbardziej znanych wydarzeń w wikińskiej historii, czyli walkę o stolicę Francji. Nie zabraknie prawdziwych postaci, możliwości infiltracji miasta od środka i najazdów na wojska Karola Otyłego. Premiera latem 2021 roku.

Oba wymienione dodatki wejdą w skład przepustki, który zaoferuje ponadto DLC poświęcone legendarnymi Beowulfowi - dostępne w dniu premiery podstawowej wersji produkcji.

Twórcy przygotowują również szereg darmowych rozszerzeń, które ukażą się w ramach sezonów. Pierwszy wystartuje w grudniu i wprowadzi nowy obszar dla rozwijanej przez gracza osady, w której zaś rozpoczną się obchody wikińskiego święta Jul.

Plan popremierowego rozwoju Assassin's Creed Valhalla

Autorzy wprowadzą też atak na rzece: tryb oparty na mechanice najazdów z bazowego tytułu, ale ze zwiększonym ryzykiem i cenniejszymi nagrodami do zdobycia. Pojawi się także opcja tworzenia i rekrutowania Jomswikingów od innych użytkowników - podkomendni wezmą udział w walkach.

Drugi sezon rozpocznie się w marcu z następnymi darmowymi treściami, w tym nowym wariantem zabawy, ulepszeniami systemu podwładnych i kolejnym wydarzeniem w osadzie. Trzeci zostanie uruchomiony w późniejszym okresie 2021 roku, a we wszystkich deweloperzy wdrożą dodatkowe zdolności i wyposażenie. Do tego wikińska odsłona trybu edukacyjnego.

Assassin's Creed Valhalla ukaże się 19 listopada na PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, a 19 listopada na PS5.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze