Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DICE LA zmienia nazwę i pracuje nad nową grą

Nie tylko Battlefield 2042.

Studio DICE LA zmienia nazwę na Ripple Effect. Firma prowadzona przez Vince'a Zampellę chce w ten sposób wyróżnić się na tle „głównego” działu DICE z siedzibą w Szwecji.

Doświadczony Zampella to w przeszłości założyciel nie tylko Respawn Entertainment (Titanfall), ale także Infinity Ward (Call of Duty). Mężczyzna został szefem zespołu z Los Angeles na początku ubiegłego roku, nie rezygnując jednocześnie z nadzorowania Respawn.

Siedziba firmy

- Prawdopodobnie zmienimy nazwę - mówił już w styczniu. - Chcemy dać firmie nowy wizerunek, żeby stała się dobrym miejscem do tworzenia nowych rzeczy. Obecna nazwa sugeruje raczej, że to studio tylko pomaga DICE ze Sztokholmu.

Obecnie Ripple Effect Studios zajmuje się Battlefield 2042, lecz - jak podano na oficjalnym blogu - zaczyna już prace nad całkiem nowym projektem. Na oficjalne ogłoszenie i więcej detali trzeba jednak poczekać.

„W Ripple Effect Studios innowacje i jakość są najważniejsze, a najmniejszy nawet pomysł może zmienić świat” - zapewnia nieco górnolotnie Christian Grass, menedżer generalny.

Jak dodano, Grass oraz Zampella pojawią się na prezentacji EA Play Live, gdzie poruszą tematy serii Apex Legends oraz Battlefield. Konferencja odbędzie się 22 lipca.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze