Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: The Fall - Poradnik na iPhone, iPad

Porady i pomoc do gry Deus Ex: The Fall, która ukazała się na iPada i iPhone'a.

Deus Ex: The Fall to przeniesienie na tablety i smartfony uznanej serii skradankowych gier akcji, osadzonych w cyberpunkowym świecie. Premiera gry miała miejsce 11 lipca 2013 roku na iPhone'a i iPada.

Kup i pobierz Deus Ex: The Fall na iOS-a (cena ok. 23 zł).

W grze wcielamy się w Bena Saxona. To były najemnik brytyjskich sił specjalnych SAS. Zdradzony przez organizację, musi odkryć prawdę na temat narkotykowego spisku - co będzie wiązało się z wieloma misjami pobocznymi i eksploracją lokacji. Opowieść nie jest porywająca, miejscami niestety dość sztampowa, lecz wynagradza ją świetny klimat science-fiction, z czego słynie seria Deus Ex.

Graficznie The Fall prezentuje się całkiem dobrze. Pozytywnie można ocenić sterowanie postacią (widok z oczu bohatera) - do wyboru są dwie możliwości: możesz albo kliknąć w miejsce, gdzie chcesz się poruszyć, albo wykorzystać wirtualne gałki po lewej i prawej stronie ekranu. Broń czy gadżety dostępne są z listy rozwijanego menu.

Gra nie jest pozbawiona błędów - zdarzają się zawieszenia systemu, a system walki nie został przez twórców w pełni przemyślany i dopracowany. W połączeniu z dziwnym zachowaniem wrogów to największa wada tej produkcji.

Poniżej przygotowaliśmy kilka najważniejszych porad i wskazówek dla osób rozpoczynających przygodę z Deus Ex: The Fall.

Porady i wskazówki

- Nie zapomnij zmienić postawy bohatera w zależności od sytuacji. Kucanie, które znajduje się pod ikoną dostępną w lewym, dolnym rogu ekranu, pozwoli ci przemykać się po cichu między wrogami, ale będziesz poruszał się wolniej w tej pozycji. Pamiętaj, że tylko poruszając się przyczajonym możesz wykonać atak po cichu.

- Podobnie jak gry z serii Deus Ex, w The Fall ważne jest wykorzystanie systemu osłon. Jeśli chcesz pozostać niewykrytym, szukaj obiektów podświetlonych pomarańczowymi liniami. Jeśli zbliżysz się do tego rodzaju elementów w lokacji, pojawi się przycisk Cover. Dotknij go na ekranie, aby przesunąć się do wskazanego miejsca. Możesz rozglądać się dokoła, klikając w lewo lub prawo.

- Jesteś bezpieczny za osłoną, lecz musisz unikać wzroku strażników, jeśli chcesz przesunąć się do kolejnej osłony. Jak to zrobić? Na ekranie pojawi się nowa ikona - Cover Transfer. Jeśli w nią klikniesz, przesuniesz się do kolejnej, bezpiecznej kryjówki. Zawsze staraj się zwracać uwagę na tę ikonę.

- Postaraj się, jak najszybciej przyzwyczaić do używania broni z rozwijanego menu - wkrótce możesz potrzebować szybkiej zmiany broni, by przejść daną lokację. Aby otworzyć ekran z bronią, włącz menu pauzy, następnie przeciągnij wybór broni do wolnego slotu. Dzięki temu, możesz przełączać się pomiędzy bronią, dotykając pasek w prawym górnym rogu ekranu.

- Wydaje się, że system automatycznego celowania jest mniej skuteczny niż ten manualny - z drugiej strony, automatyczne celowanie może uratować życie, gdy zostaniemy wykryci. Jeśli czas jest po twojej stronie, wykończ przeciwników manualnie, a przełącz się na automatyczne celowanie tylko wtedy, gdy zostanie podniesiony alarm.

- Dokładnie przemyśl, czy na pewno chcesz zadać przeciwnikowi śmiertelny strzał bronią palną. Jeśli wybierzesz eliminację przeciwnika w ten sposób, narobisz hałasu - to niedobre rozwiązanie, jeśli wokół jest więcej wrogów. Jeśli tylko masz możliwość, staraj się wykańczać przeciwników po cichu.

- Radar jest w Deus Ex: The Fall najlepszym przyjacielem - szczególnie, jeśli musisz celem jest wyczyszczenie lokacji z przeciwników bez włączenia alarmu. Eliminuj wrogów kolejno, ale wybieraj tych, którzy są jak najdalej od swoich wspólników. Zielone znaczniki na radarze reprezentują osoby, które nie są w danej chwili zainteresowane twoją obecnością. Czerwone oznaczają tych, którzy cię poszukują.

- Zwracaj uwagę na butelki, które znajdują się w danej lokacji. Niektóre z nich zawierają alkohol, który odnowi twoje zdrowie po wypiciu. Jeśli zaś masz pełne zdrowie, wypicie butelki chwilowo podniesie twoje zdrowie do 200 punktów.

- Nieostrożne obcowanie z minami może zakończyć się śmiercią, więc zawsze zwracaj na nie uwagę. Masz tylko dwie możliwości: strzelić do nich z dystansu, lub podejść powolutku i rozbroić je ręcznie.

Zwiastun gry Deus Ex: The Fall

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

O autorze

Awatar John Bedford

John Bedford

Współpracownik

John is a freelance writer based in West Sussex.

Komentarze