Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - ujawniono szereg nowości z DLC

Nieskończony Las i nie tylko.

Bungie przeprowadziło wczoraj pierwszą z trzech planowanych transmisji na żywo, koncentrujących się na rozszerzeniu Klątwa Ozyrysa do Destiny 2. Ujawniono kilka nowości, jakie pojawią się w DLC.

Jedną z ważniejszych innowacji będzie zapewne lokacja pod nazwą Nieskończony Las (Infinite Forest). Miejscówka jest symulacją przygotowaną przez Vexów, używaną przez tę rasę do eksploracji przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w poszukiwaniu informacji.

Prawie jak Assassin's Creed Origins

Nietypowy las odegra ważną rolę w fabule dodatku. Vex szukają w nim jakichś ważnych danych, a tytułowy Ozyrys - potężny Czarownik - stara się ich powstrzymać, zapewne z pomocą gracza.

Na miejsce dostaniemy się przez stację na Merkurym, która to planeta będzie kolejną ważną nowości w grudniowym rozszerzeniu. Odwiedzaliśmy ją już w pierwszym Destiny, ale tylko w ramach małej strefy społecznościowej pod nazwą Lighthouse.

Podczas pokazu na żywo ujawniono nieco więcej ujęć z nowej planety, w tym pierwszy Patrol, który rozgrywa się na terenie przypominającym nieco futurystyczny Egipt, z posągami i złoceniami. Tutaj znajdziemy właśnie portal do Nieskończonego Lasu.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Odwiedzanie Lasu będzie interesującym sposobem na zobaczenie różnych wersji Merkurego, w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ta ostatnia faza zapowiada się raczej nieprzyjemnie, ponieważ na powierzchni zostali tylko Vex.

Inną ujawnioną podczas pokazu innowacją była aktywność o nazwie raid lair. W ramach tego typu atrakcji Najazdy otrzymają dodatkowe sekcje, które będzie można ukończyć osobno. W przypadku jedynego obecnego w Destiny 2 raidu - Lewiatana - mowa o nowych pomieszczeniach, potyczkach, zagadkach i finałowym bossie.

Drugie zaplanowane dla nowej gry rozszerzenie wprowadzi kolejny raid lair do Lewiatana, choć gracze będą mieli zapewne nadzieję, że Bungie nie ograniczy się do odgrzewania tego samego Najazdu i zaoferuje także całkiem nowy.

Dwa kolejne pokazy na żywo z Klątwy Ozyrysa odbędą się 21 i 29 listopada. Dodatek ukaże się 5 grudnia na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze