Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - leczenie: przedmioty, jak się leczyć

Przedmioty leczące. Regeneracja zdrowia.

Leczenie w Demon's Souls ma ogromne znaczenie. Walka z przeciwnikami jest naprawdę trudna i wymagająca, dlatego regeneracja zdrowia jest tak bardzo ważna. Konsekwencje związane ze śmiercią są bolesne, toteż należy zrobić wszystko, aby się przed nią uchronić.

Naszą postać leczymy przede wszystkim za pomocą przedmiotów. Takich przedmiotów znajdziemy w grze wiele, dlatego należy czytać ich opisy. Niektóre z nich, oprócz właściwości leczących, spełniają też inną rolę - na przekład zredukują negatywne efekty. Warto zwrócić uwagę, że większość przedmiotów leczniczych regeneruję określoną liczbę punktów życia.

Najważniejszymi przedmiotami leczącymi są:

  • Trawa sierpa księżyca - regeneruje mała liczbę punktów życia (PŻ).
  • Trawa półksiężyca - regeneruje przeciętną liczbę PŻ.
  • Trawa garbatego księżyca - regeneruje dużą liczbę PŻ.
  • Trawa księżyca w pełni - regeneruje bardzo dużą liczbę PŻ.
  • Trawa mrocznego księżyca - przywraca wszystkie PŻ i leczy przepadłości.

Przedmioty leczące znajdziesz niemal wszędzie w świecie gry. Często wypadają z wrogów lub leżą na ziemi jako obiekt do zebrania

Warto pamiętać, że użycie klińca i podróż do innego miejsca (np. Spójni), sprawi, że postać uleczy się do maksymalnego poziomu. Należy oczywiście liczyć się z tym, że świat zostanie zresetowany i pojawią się wrogowie w tych samych miejscach.

Innym sposobem na wyleczenie bohatera jest użycie cudu, którego należy się nauczyć. Cud o nazwie Uleczenie odnawia punkty życia. Jednak, aby z niego skorzystać, należy się go nauczyć i zdobyć talizman.

Następnie: Demon's Souls - leczenie: jak zdobyć więcej traw

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - zapis gry, wyłączanie, stan spoczynku

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze