Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - leczenie: jak zdobyć więcej traw

Gdzie znaleźć przedmioty leczące.

Trawy to podstawowy przedmiot leczniczy w Demon's Souls. Wyróżnia się kilka rodzajów tego przedmiotu.

Więcej informacji na temat leczenia i przedmiotów leczniczych znajdziesz na stronie: Demon's Souls - leczenie: przedmioty, jak się leczyć.

Trawy sierpa księżyca, półksiężyca, księżyca w pełni czy garbatego księżyca dosyć często wypadają z ciał zabitych przeciwników. Trawa mrocznego księżyca, która leczy wszystkie punkty życia, to bardzo rzadki przedmiot. To, czy wypadanie jakiś przedmiot z wroga, jest dosyć losowe, choć są nieprzyjaciele, z których częściej niż u innych, można zabrać przedmiot leczący. Im z silniejszym oponentem się mierzymy, tym większa szansa istnieje na zdobycie lekarstwa.

Jeśli więc skończył się nam zapas traw i chcemy je uzupełnić, musimy przejść po dobrze znanej nam lokacji i zbierać z pokonanych wrogów przedmioty lecznicze. Choć jest dosyć żmudne zajęcie, to tak naprawdę najlepsze. Plusem tego rozwiązania jest zdobywanie dusz, które uzyskujemy z każdego zabitego wroga.

Parametr Znajdowanie przedmiotów (1) (przejdź na zakładkę: Stan (2), by sprawdzić, jaka jest jego aktualna wartość) określa częstotliwość znajdowania różnych przedmiotów, w tym tych leczących. Jeśli zależy ci na podniesieniu tego atrybutu, zainwestuj punkty cech podczas awansowania w Szczęście - ta statystyka bowiem zwiększy częstotliwość wypadania rzeczy. Również niektóre pierścienie wpływają na znajdowanie przedmiotów, np. Pierścień opatrzności, który możemy wybrać jako dar startowy.

Trawy możemy kupić również u handlarza, np. u kowala w Spójni. To rozwiązanie jest jednak kosztowe. Przedmioty leczące są bowiem dosyć drogie, szczególnie na początku gry, gdy zdobywamy mało dusz.

Następnie: Demon's Souls - klińce, podróżowanie, powrót do Spójni

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - leczenie: przedmioty, jak się leczyć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze