Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil 4 remake dostaniemy podobno jeszcze dziś

Wieczorem pokaz Capcomu.

Demo remake’u Resident Evil 4 zostało zapowiedziane przez Capcom, lecz nie ujawniono jeszcze daty premiery. Okazuje się, że wersja testowa może zadebiutować już dziś wieczorem.

Na godzinę 23:30 polskiego czasu japoński wydawca zaplanował bowiem specjalną prezentację, co wydaje się być idealną okazją na takie ogłoszenie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ część użytkowników serwisu Twitch widziała już podobno reklamy z wiele mówiącym napisem „demo dostępne teraz”.

Wydaje się więc, że niespodzianka została zepsuta. Impreza Capcomu wydaje się przypominać w założeniach Nintendo Direct i dotyczyć będzie nie tylko Resident Evil 4, ale także Exoprimal, Monster Hunter Rise, Mega Man Battle Network Legacy Collection oraz Ghost Trick: Phantom Detective. „To cyfrowe wydarzenie, podczas którego podzielimy się nowymi informacjami na temat nadchodzących gier” - napisano.

Czasu na wydanie dema remake’u nie ma zbyt wiele, ponieważ pełna wersja gry debiutuje już 24 marca, na PC (przez Steam), PlayStation 4, PS5 oraz Xbox Series X/S, z pominięciem Xbox One. Wersja próbna będzie zapewne oferowała wycinek z samego początku przygody, co testowaliśmy niedawno na specjalnym pokazie.

„Remake wygląda tak, jakby twórcy wzięli oryginalne dokumenty projektowe i zrobili grę od podstaw, ale według pierwotnych założeń i z wykorzystaniem najnowszej technologii. Mamy zatem do czynienia z produkcją bardzo podobną do oryginału, ale ze wszech miar współczesną” - zapewniał Marek w swoich wrażeniach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze