Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - kwatera, zlecenie 4: środki nootropowe, stacja na zachód od Węzła Stołecznego

Odkrywamy nowe miejsce na mapie.

Po zakończeniu zlecenia 3 możesz się chwilę odprężyć. Rozpocznie się drugi rozdział gry, przy okazji którego obejrzysz dłuższe scenki przerywnikowe i poznasz kolejne wątki fabularne.

Trafisz także do kwatery, w których możesz załatwić potrzeby fizjologiczne, wziąć prysznic i przyjrzeć się swojemu - jeszcze skromnemu - wyposażeniu. Po wzięciu prysznica poznasz główny cel swoich działań, czyli zjednoczenie ludności nowego, amerykańskiego państwa. W tym celu musisz podłączyć placówki na całym kontynencie do tak zwanej sieci chiralnej.

Gdy będziesz gotowy na dalszą grę, spójrz na drzwi kwatery (1) z prawej strony i wciśnij trójkąt na padzie. Uruchomi się kolejna scenka, w której okaże się między innymi, że wynurzeni reagują na krew głównego bohatera.

Twoje zakrwawione buty zostaną więc zbadane pod tym kątem, dzięki czemu już niebawem zyskasz pierwszą broń przeciwko wynurzonym. Wydostaniesz się z kwatery, a następnie będziesz mógł przyjąć kolejne zlecenie.

Wystarczy, że skorzystasz z terminala (2) i wybierzesz opcję Przyjmij zlecenia, a następnie Zlecenia dla Sama. W ten sam sposób będziesz aktywował niemal każde, kolejne zadanie główne.


Zlecenie nr 4: dostawa środków nootropowych

Czas wybrać się do nowego miejsca. Wcześniej odwiedzaliśmy spalarnię, ale tym razem czeka nas przejście na drugą stronę najbliższego pasma górskiego. Ładunek ma symboliczną wagę, więc można śmiało umieścić go w dowolnym miejscu.

Otrzymasz też darmowy pakiet drabin i zaczep wspinaczkowy - wszystko to potencjalnie ułatwi drogę do celu. Cały towar możesz umieścić na plecach. Po rozmieszczeniu wszystkich pakunków warto skorzystać z opcji automatycznego ułożenia ładunku (3), poprzez wciśnięcie trójkąta na padzie.

Podczas podróży do miejsca docelowego, trzymaj się wschodniej części mapy. Po drodze na pewno złapie cię deszcz temporalny, ale w przypadku tak krótkiej trasy nie musisz się nim przejmować. Dostawa zostanie zaliczona nawet wtedy, gdy ładunek będzie uszkodzony w 50 procentach.

Pamiętaj, że po drodze możesz korzystać z drabin i lin umieszczonych przez innych graczy lub korzystać z własnych, zwłaszcza wtedy, gdy chcesz skrócić drogę i przeprawić się przez góry. My wybraliśmy dość bezpieczną trasę, bez praktycznie żadnych zagrożeń, którą możecie sprawdzić na poniższym obrazku.

Po wejściu do środka budynku aktywuj terminal, po czym zrealizuj dostawę, tak jak w przypadku poprzednich zamówień. Zostaniesz poddany ocenie, a następnie stacja na zachód od Węzła Stołecznego zostanie dodana do sieci chiralnej. Od teraz będziesz mógł tworzyć skrzynkę pocztową za pomocą Asemblera.

W ramach podsumowania dostawy otrzymasz także informację, że twoim kolejnym celem jest przyłączenie do sieci Węzła Portowego, którego lokalizację możesz sprawdzić na poniższej mapie, w południowo-zachodniej części.

Zanim jednak to zrobisz, odwiedzisz Centrum dystrybucji na zachód od Węzła Stołecznego oraz Farmę wiatrową. To właśnie do pierwszego z wymienionych przystanków musisz teraz dostarczyć paczkę. Aby to zrobić, skorzystaj z terminala w miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz.

Następnie: Death Stranding - zlecenie 5 i 6: dostawa rzadkich metali; budowa skrzynki pocztowej

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - zlecenie 3: kremacja - ciało prezydent

O autorze
Komentarze