Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding 2 oficjalnie. Gra zmierza na PS5

Hideo Kojima na scenie TGA.

Po serii zagadek i zabaw z graczami, doczekaliśmy się potwierdzenia. Death Stranding 2 istnieje naprawdę, a na The Game Awards pokazano pierwszy zwiastun, przy okazji goszcząc na scenie samego Hideo Kojimę.

„Death Stranding 2” to podobno tytuł roboczy gry, więc może jeszcze ulec zmianie. Wydawcą jest Sony, a jedyną potwierdzoną platformą jest na razie PlayStation 5. Daty premiery nie podano.

Trailer ujawnia, że w grze powróci Léa Seydoux (Fragile), Troy Baker (Higgs) oraz główny bohater „jedynki”, czyli Sam Bridges, w którego wciela się Norman Reedus. To właśnie amerykański aktor jako pierwszy wygadał się o Death Stranding 2, choć było to już dawno temu i do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia.

Gdy Hideo Kojima pojawił się na scenie, stwierdził, że nie może teraz ujawnić więcej informacji, ale „ukrył w trailerze mnóstwo szczegółów”, które chciałby, żebyśmy odkryli i przeanalizowali - co jest dla niego dość typowe. Wspomniał też o fabule.

- Scenariusz napisałem przed pandemią, lecz po doświadczeniu pandemii przepisałem go na nowo - tłumaczy. - Nie chciałem też już więcej przewidywać przyszłości, więc napisałem grę na nowo.

Read this next