Skip to main content

Dead Space Remake z zadaniami pobocznymi. Są też nowe screeny

Bardziej otwarty świat.

Dead Space Remake otrzyma zadania poboczne, bogatsze tło fabularne, a także bardziej rozbudowane wątki postaci drugoplanowych. Do sieci trafiły też nowe screeny z gry.

Studio Motive poinformowało, że fabuła odświeżonego tytułu będzie wierna oryginałowi z 2008 roku, jednak zostanie rozbudowana o wątki z innych części serii oraz komiksów. Oznacza to, że w grze znajdziemy zadania poboczne, które rozwiną historie postaci znanych do tej pory tylko z nagrań głosowych.

„Chcieliśmy, aby fabuła remake’u lepiej pasowała do fabularnego tła uniwersum Dead Space, które rozwinęło się po premierze pierwszej gry” - tłumaczy Roman Campos-Oriola, dyrektor kreatywny produkcji. „Przykładowo, tym razem Isaac ma głos, jak w Dead Space 2 i Dead Space 3”.

„Niektóre postacie drugoplanowe, które wcześniej występowały tylko w nagraniach dźwiękowych - jak doktor Cross - pojawiają się na ekranie. Chcieliśmy również przedstawić nieco szerzej niektóre inne ważne postacie, jak Nicole. Właśnie po to opracowujemy cały wachlarz fabularnych zadań pobocznych, dzięki którym będzie można zobaczyć chociażby, co się działo z Nicole zaraz po wybuchu epidemii” - czytamy w tekście.

Otrzymaliśmy także kilka nowych screenów, dobrze prezentujących odświeżoną warstwę graficzną oraz mroczny klimat produkcji.

W Dead Space Remake zagramy już 27 stycznia 2023 roku na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S. Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że w grze nie napotkamy żadnych ekranów ładowania.

Zobacz także